Danielson

obory a práce k oborum

jaky výučný obor má 1.montáž krovů střech si myslím pokrývač 2.svařováni plastu a medi to nevím asi svářeč? 3.instalace domovních a průmyslových rozvaděčů to teda nevím vubec, jake teda obory vykonávaji tyto druhy prací?

Nejlepší odpověď
honza19hk

to druhé bývá instalatér,dneska se hodně dává voda i kanalizace do plastu a insalatéři se svářením nebo lepením trubek dost zabývají.
pnebo to také může být „vodohospodářský technik“-to je obor s maturitou.

A s mědí dělají také ale tam může být i plynař,plyn se dává spíše do mědí než do
plastu.Ovšem měď se nesvařuje,ta se buď pájí( na tvrdo nebo na měkko) nebo se lisuje.Bavím se o běžných rozvodech v bytech,nebo jiných objektech,plynové potrubí velké světlosti se dává i plastové a svařuje se.Měděné se nedává,měď je hrozně drahá a v zemi je zbytečná.

pájené měkké je :cínem a buď letlampa nebo elektrická pájka
pájení tvrdé je :plynový hořák a mosaz nebo tvrdá měď.

Další odpovědi
anonym

ad Drap, raději nepleť tazatele, když nevíš!
bod 3) ani jedno, ani druhé, učební obor má definovaný název: „elektromechanik rozvodných el. zařízení“.