tomas405

Obor elektrotechnika

Zdravím, uvažuji, že bych šel po základce na obor elektrotechnik, jenže podle toho co slyším tak je to šíleně těžký. Jaký máte zkušenosti? Je to opravdu tak těžké? Jak zjistit, zda bych to mohl zvládnout? Konkrétně se jedná o SŠT Most
Předem Díky!

Nejlepší odpověď
zzzzz

Na ZŠ by měl být studijní poradce. Zajdi za ním, má i testy, které tě nechá udělat a potom spolu vyhodnotíte, která škola je pro tebe dobrá. Obor je to dobrý a zcela jistě by si po jeho dokončení našel uplatnění, ale nemá cenu se trápit učivem na které by si třeba neměl. Od toho je ten poradce, aby ti to pomohl zjistit. Měla by ho mít každá škola.

Další odpovědi
mosoj

Bez učení jedině na právnické fakultě v Plzni.
Doplňuji:
Bude to ale chtít nějaké chechtáky.

Melkor

Pokud tě elektrotechnika baví, pokud jsi zodpovědný a ochotný učit se novým věcem: klidně na tenhle obor jdi, není to nic až tak těžkého a s trochou učení to určitě zvládneš, a hlavně jako elektrotechnik budeš mít šanci získat dobrou práci, popřípadě jít na dobrou VŠ. Ale musí tě to bavit, to je dost důležité!

Funna

pokud o tom nemáš ani páru, tak to nedělej…na tenhle obor chodí většinou lidé, co už mají nějaké zkušennosti elektrotechnikou…to co sis vybral je programování, polovodiče, automatizace a pod…a pokud tě to nezajímá, je to fakt otrava se to učit a ne úplně jednoduché pochopit, musíš mít dobré technické myšlení…