Avatar uživatele
jana91

,,Obojek" pro devadesátiletou babičku se zhoršenou pamětí?

Ahoj, teta si mi stěžovala, jak se stará o 90 letou maminku, které se zhoršuje paměť a bojí se, že jednou zapomene i čí je nebo kde bydlí, až půjde sama ven. Prodává se nějaký náramek/,,obojek" pro zapomětlivé lidi, kde je např. uvedeno jméno, příjmení a telefon omu zavolat? Pokud ano, kde se prodává? Předem všem děkuji za odpovědi a názory.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1773 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Existuje mnoho různých druhů těchto náramků. Zadá se tam vlastní text. Např.:
https://www.dar­kyodsrdce.cz/drob­nost-pro-radost/body-id-naramek-se-zdravotnimi-informacemi-vlastni-text/
🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Jak píše marci. Je jich na výběr dost.

https://www.bo­dyid.com/cs/stes­ti-preje-pripravenym/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Podle mě to není humánní, aby staří lidé nosili obojek. Nejsou to psi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Vyměnit babičku za hafíka poté zakoupit obojek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Akákoľvek „nezničiteľná bižutéria“ so základnými údajmi ako má napríklad známa vojenská „psia známka“, alebo „zatavený lístok so základnými údajmi“ v dokladoch, peňaženke a podobne. Nič také, podľa čoho by ju mohli okradnúť, či už o majetok, alebo identitu.
Priznám sa, že aj ja som v istom období môjho života nosila náramok s potrebnými datami a neprekážalo mi to. Je to informácia pre lekára, aj keď si aj tieto údaje preverujú. Ale v prípade nevyhnutnosti vám to môže zachrániť život.

Poznámka
obojok nie je len ten známy znak podriadenosti, ale aj módny prvok, ako náhrdelník, z rôzneho materiálu, tvaru a prvkov od textilnej stuhy s mašľou až po drahokam na retiazke. Pozrite si módu (stačí) v priebehu XX. a XXI. storočia.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Sice má Rokio pravdu, že rodiče nejsou psi abychom jim dávali obojky, ale myslím, že tato nadsázka nebyla vyloženě nevhodná. Existuje spousta firem co dělají náramky na míru, před časem jsem koukal na nějaké náramky pro děti (extrémně živé i v době kdy ještě neuměli mluvit) tak vím že existují i celosilikonové náramky kde si můžete objednat plastický text či grafiku na míru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek