Pokročilý

,,Obojek" pro devadesátiletou babičku se zhoršenou pamětí?

Ahoj, teta si mi stěžovala, jak se stará o 90 letou maminku, které se zhoršuje paměť a bojí se, že jednou zapomene i čí je nebo kde bydlí, až půjde sama ven. Prodává se nějaký náramek/,,obojek" pro zapomětlivé lidi, kde je např. uvedeno jméno, příjmení a telefon omu zavolat? Pokud ano, kde se prodává? Předem všem děkuji za odpovědi a názory.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Existuje mnoho různých druhů těchto náramků. Zadá se tam vlastní text. Např.:
https://www.darkyodsrdce.cz/…
:-)

Další odpovědi:

Bronzový

Jak píše marci. Je jich na výběr dost.

https://www.bodyid.com/…

Stříbrný

Podle mě to není humánní, aby staří lidé nosili obojek. Nejsou to psi.

Bronzový

Vyměnit babičku za hafíka poté zakoupit obojek

Zlatý

Akákoľvek "nezničiteľná bižutéria" so základnými údajmi ako má napríklad známa vojenská "psia známka", alebo "zatavený lístok so základnými údajmi" v dokladoch, peňaženke a podobne. Nič také, podľa čoho by ju mohli okradnúť, či už o majetok, alebo identitu.
Priznám sa, že aj ja som v istom období môjho života nosila náramok s potrebnými datami a neprekážalo mi to. Je to informácia pre lekára, aj keď si aj tieto údaje preverujú. Ale v prípade nevyhnutnosti vám to môže zachrániť život.

Poznámka
obojok nie je len ten známy znak podriadenosti, ale aj módny prvok, ako náhrdelník, z rôzneho materiálu, tvaru a prvkov od textilnej stuhy s mašľou až po drahokam na retiazke. Pozrite si módu (stačí) v priebehu XX. a XXI. storočia.

Zlatý

Sice má Rokio pravdu, že rodiče nejsou psi abychom jim dávali obojky, ale myslím, že tato nadsázka nebyla vyloženě nevhodná. Existuje spousta firem co dělají náramky na míru, před časem jsem koukal na nějaké náramky pro děti (extrémně živé i v době kdy ještě neuměli mluvit) tak vím že existují i celosilikonové náramky kde si můžete objednat plastický text či grafiku na míru.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 632
Zlatý marci1 349
Zlatý gecco 308
Zlatý annas 288
Zlatý mosoj 274
Zlatý hanulka11 271
Zlatý Kepler 212
Zlatý briketka10 177
Zlatý ivzez 160
Zlatý Lamalam 146

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.