Gus_Fring

Obnovují se spermie neustále, nebo někdo, kdo často masturbuje, má vyšší pravděpodobnost neúspěchu při plození dětí?

Je možnost neustále masturbovat či darovat sperma a následně nemít žádné potíže, jak s partnerkou či při plánu mít dítě?

Nejlepší odpověď
zbyndo

Pravidelný tréning,to je sila,vo všetkom

Další odpovědi
Edison

Mně kdysi jeden kolega v práci říkával: „Průměrný muž má dva kýble semene. Ty sis už do jednoho kopnul…“

Tak nevím. V těle jsou buňky, které se umí obnovovat – nahrazovat a které to neumí. Neumí to např. neuron.

Chvilinka hledání: https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/uzravani-a-kvalita-spermatu-doba-obnovy

Zdroj: https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/uzravani-a-kvalita-spermatu-doba-obnovy

zjentek

Něco ustříkneš a hned se z krve tvoří nové. Tak se připravuješ o cenné látky, živiny- tvorbou můžeš být vyčerpaný, i když nevnímat. Musíš doplňovat palivo, tělo si říká, že „něco“ chybí. Prostě co vyhodíš, se MUSÍ znova tvořit Z KRVE a proces je automatický. Proto taky podle některých východních filozofií nesmí přijít ani kapka nazmar, každý výdej má být smysluplně využit a ne že jdeme 7× denně spláchnout dávku v ubrousku do mísy. Ještě mě napadlo- při výdeji a následné tvorbě nového by zřejmě pomohlo zpětně ty látky sníst. Pak by se možná rychleji tvořily, ale těžko říst, jak to pracuje.

Bobek 2

Řekl bych, že spermie dozrávají naprosto nezávisle na tom, kolik se jich jakým způsobem spotřebovalo. Spíš bych si dokázal představit, že pokud by váznul odbyt, tak by varlata a nadvarlata zvolnila produkci (tj. kdo nemasturbuje, měl by spermií méně a měl by je „přezrálé“), ale tělo si dozrálé spermie opravdu nenechává skladem, ale vždycky je nějak vypustí. Nicméně spermie tvoří nanejvýš 5 % ejakulátu.

zjentek

Bobku, to jako že by se mohlo narodit jak čerstvé dítě, tak také třeba i jakési přezrálé?

Edison

No to asi ne, viď. Spíš asi žádné… 😁