Verona14

Obnova trestu smrti? co si pod tím představujete?

Tím že se obnoví trest smrti se přeci nebude hned dávat každému, ne.
Jde o to že lidi vědí že mají možnost za své činy zaplatit vlastní smrtí.
co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Volbu trestu smti bych nechala na rodině oběti. Pokud by to pozůstalým nějak pomohlo, nějak snížilo jejich bolest, tak bych byla pro.

Další odpovědi
da ny

Mezi lidmi jsou nenapravitelné, nebezúečné, chladnokrevné zrůdy :(
Po propuštění (zdánlivém polepšení) – vraždí opakovaně :(
Takové se v „nápravném zařízení“ napč. s doživotním trestem živí na státní útraty a pohodlně flákají.
Tam je přísný trest – trest smrti, dle mého názoru snad i namístě.

Agneta

Myslím si o tom, že se nejedná o trest. :DDD

A ty přeci chceš někoho potrestat :DDD

Zaplatit vlastní smrtí? A proč je na Nuselském mostě tak vysoký plot? Aby neplatili?:DDD
Doplňuji:
Gaddáfího předali lidu, a jak dlouho žil, nevím…mohli předat lidu i Husáka a takové, to byla sranda :DDD

setapouch

Jsem pro trest smrti. Určití lidé si žít nezaslouží, nezaslouží si, aby se o ně společnost starala. Jestliže pohrdá životem oběti, nezaslouží si ochranu vlastního života.
Na druhou stranu, stávají se omyly. Důkazy přesvědčivé, výrok jasný… a za pár desetiletí se objeví nové metody, které všechny důkazy rozmetají. Můžeme akceptovat omyly? POZOR – rána pod pás: chceš akceptovat omyl, když budeš souzena ty?
Není to lehké rozhodnutí…

anonym

Obnovit trest smrti…možná ano,možná ne má to své pro a proti.Myslím si že lidé by neměli mít právo rozhodovat o životě druhých,protože to jsou taky lidé.A také tu hrají velkou roli média,protože:nap­ř.:nějaký člověk rozčiluje jiného nadává mu,napadá ho atd.a druhý člověk už to nevydrží a a bodne ho nožem a on vykrvácí a zemře.Tohle se děje na celém světě každý den jenom v česku moc ne.A pak se o tom dozví média a celou věc převrátí a udělají z nechtěného vraha chladnokrevného zabijáka,a mluví o tom pořád a pořád,a lidé jsou ovlivněni těmi blbci z televize a samozřejmě,soud také takže co se stane?trest smrti.A kdo za to může?Média.Takže dokud budou v televizích tihle blbci ovlivnovat názor svými keci tak tu naprosto nic nemá cenu.
Ale já osobně si myslím že ideálním trestem by bylo vyhnanství.
Doplňuji:
Národ ne názor,sorry

PetrXY

Myslím si, že obnova trestu smrti je blbost. V USA se podle neoficiálních údajů popravilo cca 200 NEVINNÝCH lidí. Chtěli byste být třeba v „kůži“ jejich pozůstalých, příbuzných apod.? Pokud se nevyřeší to, že se může k trestu smrti odsoudit i nevinný, tak to považuji za nesmysl. Při tom, co nám naše soudy předvádějí za různé frašky, si dovedu představit (ale raději nepředstavuji), jak by to probíhalo u nás.

Nevíteto?

Myslím si, že to není dobrý nápad. Občas se totiž může stát „omyl“. A když popraví nevinného, život už mu nikdo nevrátí. :,–( (Sice, když někoho nevinného po 10 letech propustí z vězení, tak je to taky nic moc…) Takový trest by se mohl různě zneužívat, mohli by si na někoho něco vymyslet, kdyby chtěli něčí smrt…

ivzez

Nepředstavuju si nic.
Ale vím, že by to byl krok zpátky.

Agneta

setapouch >>> ty jsi jen pro likvidaci, ale trest bys jinak žádný neudělil? :DDD

setapouch

Na vlastní exekuci se obvykle dost dlouho čeká (samozřejmě ve vezení). Tohle považuju za dostatečný trest.

Agneta

da ny >>> souhlas, ale když chceš trestat, tak si musíš vymyslet něco jiného, protože jak doživotí, tak usmrcení nejsou trestem; za to, co udělali by měli být adekvátně potrestáni – jako ve středověku, tam to ještě uměli :DDD