Avatar uživatele
annas

Objevuje se u vás po určité akci tzv. schodišťový efekt (fenomém)?

Někdy také schodišťová pointa.

Dá se tomuto jevu nějakým způsobem zabránit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, GM, Andělé, johana 56, hanulka11, dědapetr, fcoop před 4595 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Syd

Ano, bohužel docela často. Až když něco řeknu a odcházim, napadne mě hned spousta lepších odpovědí nebo argumentů

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

pokud mám připomínky řeším je hned – je to lepší a člověk na to přestane myslet ,aneb co mohu udělat neodkládám a nezatěžuji si s tím hlavu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hanulka to psala i za mě.Nemám co dodat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mě se to stává dokonce i tady na Odpovědích.
Něco vypálím od boku, jak mi to slina na jazyk přinese a po chvíli, když už tam přibude palec a tudíž to nejde přepsat, se mi rozleží vtipnější a uvážlivější formulace.
Ale zase by tam nebylo to kouzlo okamžiku a mohlo by to působit příliš promyšleně a tudíž pro zdejší převažující klientelu, hůře pochopitelné.
Horší je, když k tomu dojde při přijímacím pohovoru, na němž mi záleží
a to podstatné, co jsem chtěl elegantně a jakoby mimochodem nadhodit, mi v jasných konturách naskočí přesně při odchodu (tedy obrazně na schodišti).
Obrana je jediná, pečlivě si vše předem sesumírovat a nacvičit jako mnemotechnickou hereckou etudu anebo si významné a načasované body kodifikovat třeba formou taháku. A pak ještě spoléhat na brisknou improvizaci reagující na okamžité a bezprostřední podněty a situace.
Jenže to vyžaduje skutečného mistra, jímž se člověk stává až dlouholetou cizelací svých projevů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek