Anonym*

Lze zjistit objem válcové lahve bez výpočtu?

Dokázali byste popsat postup, (bez výpočtů) kterým byste zjistili objem válcové lahve s plochým dnem (např. tvaru láhve od piva) částečně zaplněním kapalinou. Obsah by se nesměl vylévat a k dispozici byste měli pouze pravítko.

Odpovědi
Kelt

Láhev postavím na rovný povrch a změřím průměr a výšku, kam dosahuje hladina kapaliny. Pak láhev otočím a zjistím rozdíl mezi dnem a hladinou. Tuto věc a řešení znám už skoro padesát let.

mosoj

Bez výpočtu ne. Co vlastně chceš? Nauč se vyjadřovat!!!

mosoj

Kelte, když to znáš už staletí, tak zde popiš jak to děláš bez výpočtu?