DusanOrlik

Objektiv na mobil – Vylepšení či úplná blbost?

Zdravím,chtěl bych „vylepšit“ mobil přidáním na něm jakýsi přídavný objektiv,zde: http://www.sle­vynamiru.cz/cs/pri­davne-objektivy-3v1/
Viděl jsem podobné i na ebay,ale nevím zda by to fungovalo,zda by to nezničilo nějak mobil (neprasklo třeba) či aby to nebyl nějaký šmejd nekvalitní.Máte někdo zkušenost s tímto Zoomem? Pokud by focení bylo lepší tak proč nekoupit? :)
Díky za vaše názory

Odpovědi
cochee

To ale není zoom, jak jsi na to přišel? 😁 Je to systém předsádkových čoček. Za ty kačky to má samozřejmě všechny možné optické vady, ale vzhledem k „optice“ „fotoaparátu“ je to úplně jedno. Já mám tyhle (viz zdroj), jak vidíš, stály mě v přepočtu 40 korun (včetně poštovného, které bylo v tomto případě zadarmo). Co to má dělat, to to (trochu) dělá. V mém případě používám širokoúhlou variantu k focení nablízko, mám totiž mobil, který nezaostří na blíže než 0,5 m, takže jsem si nemohl vyfotit například papír A4. Mé čočky nejsou na klips, ale na magnet, čočka má v sobě magnetický kroužek a pokud máš mobil z nemagnetického materiálu, tak se kolem objektivu nalepí kroužek ze železa, který je přiložen k čočkám (vidno na některých fotkách). Myslím, že klips ti s mobilem nic neudělá, akorát je to takové neohrabané.

Zdroj: http://www.ali­express.com/i­tem/0-67-Wide-Angle-Macro-Camera-Lens-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-IPHONE-6-5/32252940858.html

lexx

http://img24.cz/i­mages/99825872­195130978899.jpg

XenieRo

Jak jsem psala. Já mám ten teleobjektiv a jo, v tomto ohledu je super.

XenieRo

Hele, já hrozně ráda fotím. Mám docela good mobil, ale zoom prostě někdy na focení nestačí. Taky jsem se bála, abych nekoupila blbost, ale koupila jsem si tento https://www.mo­bilpouzdra.cz/U­niverzalni-18x-zoom-teleobjektiv-na-mobil-APEXEL-stativ-d15132.htm a ten je naprosto senzační! Navíc je to fakt kvalitní kousek. Takže za mě stopro doporučím.

Pajka.111

Já bych objektiv na mobil chtěla koupit sestře k vánocům. Jen se ale chci zeptat… je rozdíl v těch fotkách? A je takový, jak bych to řekla, skladný? Na denní nošení?

XenieRo

Ahoj, tak co, vybrala jsi nakonec? A nakoupila jsi na mobilpouzdra.cz? :)

kolinko.poli

Tak jsem se na nabídku toho shopu koukala. Mají hezké věci. Na co se při výběru objektivu zaměřit?

GabulkaA

Tak hlavně asi na to, co od toho objektivu očekáváš, že… minimálně zoom 😛