Posspi

Za jak dlouho po objednání mi přijde něco z Aliexpressu?

Zdravím......ten­tokrát jsem tu zde s otázkou, za jak dlouho mi přijde něco z Aliexpressu, jestli je to u každé věci jinak, a třeba i když si objednáte více věcí naráz, tak jestli vám to přijde stejně, anebo zvlášť a v různou dobu…Mamka mi dovolila si tam něco vybrat, oblečení, přívěšky (vybral jsem si jeden ze Suicide Squad), a tak by mě zajímalo, za jak dlouho to asi přijde.Zrovna dneska jsem byl tady u nás na poště vyzvedávat balíček (šaty) pro mamku, která si je objednávala PRÁVĚ z toho Aliexpressu, ale přišly jí až po 5 týdnech, jelikož si to objednávala 20. prosince, a to mě trošku zamrzelo, ale zase na druhou stranu se na to alespoň budu hodně těšit… Další věc, jak to máte, kluci a holky, s velikostí…? Vím, že každé oblečení (trička, kalhoty, tepláky) jsou ušité jinak, ale abych potom nebyl zklamaný, kdybych se na něco těšil třeba (jako mamka) 5 týdnů a nakonec bych to musel posílat zpátky, protože by mi zrovna ty tepláky, které chci, byly buď malé, nebo naopak moc velké a takhle… Máte s tímto vším nějaké zkušenosti…? Co byste mi doporučili, na co se při výběru oblečení dívat? Za všechny rady vám budu moc vděčný, děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

Průměrná doba doručení je okolo tří týdnů. Teď ale probíhají oslavy čínského nového roku, kdy se v Číně dva týdny nepracuje a po svátcích se věci začnou dostávat do pohybu jen zvolna. Takže zboží objednané v tomto období může přijít klidně až za dva měsíce.
S oblečením zkušenosti nemám, jen s technickým zbožím, a to v naprosté většině případů došlo v pořádku a odpovídalo nabídce.

Další odpovědi
marci1

Doba dodání zboží: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-trva-doruceni-zbozi-z-aliexpressu

Roman71

Ono je to u každého prodejce a konkrétního zboží na Aliexpressu napsáno, jak dlouho zboží bude putovat do konkrétní země. Pohyb zásilky je možné sledovat buď pomocí webu nebo aplikace do mobilu. Pokud se bude blížit doba končící zákaznické podpory a zboží ještě není doručeno, Aliexpress upozorní mailem na blížící se konec termínu. Pokud zboží nedorazí, prodejce buď prodlouží lhůtu podpory, nebo vrátí peníze (a to i v případě, že doručené oblečení, prokazatelně neodpovídá proporcím uživatele).

Prodejci oblečení jsou velmi vstřícní a v případě nespokojenosti s velikostí posílají (po zaslání rozměrů) správnou velikost, nebo vrací peníze. S tím bych si hlavu nelámal. Osobně objednávám převážně elektroniku a mám s tímto portálem velmi dobré zkušenosti :)

Já...

Chlapče, s nákupem textilu Ti nepomohu, ale sdělím Ti mé zkušenosti s nákupy techn.zboží (typu: příslušenství k mobilům či PC, ap.).

1.) CENY – AliEx patří k dražším ChinaShopům – při porovnání totožného zboží…

2.) PLATBA – AliEx je sice skoro-největším ChinaShopem, ale pokud vím, neumožňoval platbu PayPALem – ale možná už to změnili…

3.) Já nakupuji v „eForChina.com“. Případně na DealeXtreme („dx.com“) – tam maj i oblečení

4.) DORUČENÍ – u „eForChina.com“ – každá objednávka jde samostatně, mně dorazilo v rozmezí 10–35 dní od zaplacení, patří k nejlevnějším z ChinaShopů, doručení do ČR je možné u VŠEHO zboží, a GRATIS, platba PayPALem. A VŽDY moje SPOKOJENOST – odpovídá nabídce…

Jiří Bohumil

Zhruba, v průběhu běžných pracovních měsíců v roce, 1 měsíc. Pokud objednáváš více zboží (já tedy pouze technické) od různých výrobců, pak také chodí i po částech, jak tvou objednávku „vykrývají“ jednotliví výrobci.
Jinak jsem měl také problém s reklamací, když mi byla dodána dražší součástka (2100,– Kč) , ode mne dobře specifikovaná, avšak přesto nekompaktibilní. Reklamoval jsem ji a po delší korespondenci (nutno většinou v AJ) jsem, po zaslání součástky zpět, dostal celý obnos zpátky. Jinak dobře specifikovatelné a jednodušší produkty došly vždy a bez problémů.

bolak

No, tak posílat zpátky to nebudeš, to se neboj 🙂 To to radši vyhodíš.

Já nevím jestli o tom víš, ale aliexpress, to je Čína.