soumon

Objednávka v internetovém obchodě

Když potvrdím objednávku zboží v internetovém obchodě,je nějaká lhůta ve které můžu objednávku zrušit,aniž by obchod po mě cokoliv požadoval? Děkuji

Nejlepší odpověď
Jikra

Než si něco objednáte tak si pozorně přečtěte obchodní podminky internetového obchodu tam to máte všechno popsané.

Další odpovědi
Michal Kole

V zákoně ne.

Záleží na podmínkách daného e-shopu
Doplňuji:
Doplním Hykana:
E-shop si může napsat do podmínek, že pokud si zásilku nevyzvednete, tak že to bude považovat za porušení kupní smlouvy a může po Vás vymáhat škodu – poštovné, balné.

Je otázka zda cena vymáhání nepřevýší cenu vzniklé škody.

dědapetr

U každého internetového obchodu jsou napsané obchodní podmínky,je potřeba si je prostudovat.Tam by měli tyto informace být.

tom004

Myslím,že ne.Ale každý slušný obchod má v podmínkách,že zboží můžeš v nějaké lhůtě bez udání důvodu vrátit,a zase je tam uvedeno,za jakých podmínek.

casey

Ja se domnivam, ze by obchod nic pozadovat nechtel. A kdyby nahodou chtel, tak bych si nechal zbozi dorucit a v zakonne lhute 14 dni bych ho vratil. To je zase moje pravo. Nejspis by jim stacilo rict, jak budu postupovat a od pozadavku ustoupi rovnou. Novy original zabaleny vyrobek jestli uz maji pro me na sklade, dokazou prodat spis, nez muj vraceny, rozbaleny. Ale neni to vuci onchodu ferove jednani. Ja, kdyz uz uz neco objednam, vim ze to chci.

Hykam

Žádná ochranná lhůta není.
Pokud chcete objednávku stornovat, určitě je ihned kontaktujte, nejlépe telefonicky, pokud mají na webu uvedené tel číslo a pro jistotu ještě zaslat mailem. Určitě vám vyhoví, jinak riskují, že si předmět nevyzvednete a oni ponesou náklady na dopravu.

Pro Michal Kole:
museli by dokázat, že zaslané zboží jsem si objednal já. Není problém objednat někomu zboží na jeho adresu. Sice většinou chtějí při dokončení objednávky mail nebo telefon, ale objednávku si potvrzují většinou pouze při vyšší částce.