Wolf

Objednal jsem zboží na e-shopu, ale nakonec jej nechci. Musím zaplatit?

Ahoj. Poraďte prosím.
Objednal jsem si zboží na e-shopu, objednávku jsem potvrdil clicknutím na odkaz v mejlu a dostal jsem pokyny pro platbu předem. Mezitím se ale změnila situace a já už objednané zboží nechci. E-shop na dotaz o možnosti stornovat objednávku neodpovídá.
Můžu mít nějaké problémy, pokud zboží nezaplatím? (znovu zdůrazňuji: platba předem)

Nejlepší odpověď
mosoj

Neplať a oni neodešlou. Prokazatelně jim dej na vědomí že zboží nechceš. Kupní smlouva vzniká až zaplacením zboží. I po zaplacení by jsi měl právo do 14 dnů odstoupit od smlouvy.
Jediné na co mají nárok jsou náklady na dopravu při vrácení zboží. To ale neodešlo takže odtud nebezpečí nehrozí.

Další odpovědi
www

Objednávku můžeš zrušit.
Pošli jim mail, že obj. tu a tu ze dne xy rušíš a hotovo.

Raddess

Napiš mail v kontaktech eshopu a domluv se přimo s nimi, snad ještě objednávku neodeslali 😉

alexandra

Já si taky myslím,že když nezaplatíš,tak nebudou nic posílat.Pro jistotu tam napiš ten mejl,že to rušíš a nikdo by neměl po Tobě nic chtít.