bolak

Objednal jsem si ze zahraničí měřič energie, ale chybí mu díra pro kolík v zásuvce, dá se s tím něco dělat?

Prodávají se nějaké rozdvojky bez kolíků, nebo jak to vyřešit?

A do tohodle by to nějak nešlo strčit? > http://www.ener­getickyporadce­.cz/Files/zasuv­ky-ve-svete/typ-c-zasuvka-plochy-hexag/ Prodává se to ještě vůbec?

Ten měřič vypadá takhle > https://ctrlv­.cz/shots/2015/09/08­/rd1m.png

Nejlepší odpověď
cochee

Tyhle měřáky na německou zásuvku (systém SCHUKO) jsem viděl prodávat dokonce i v Česku. Dá se koupit redukce na českou zásuvku, například u Conrada (viz zdroj). Pokud by to nebylo SCHUKO, jistě se dá koupit i jiná redukce.

Po doplnění:
Jo, to je zástrčka SCHUKO. Té první věci se říká rozbočka a SCHUKO do ní nenarveš, protože ty dvě boční zásuvky jsou české s kolíkem a ta, co je přímo vidět, je na dvoupólové vidlice, pro spotřebiče třídy ochrany II. SCHUKO do ní ani nedostaneš, protože díry zásuvky jsou moc hluboko. Objednej si tu redukci z Conrada, co mám ve zdroji, z nabídek na eshopech je asi nejlevnější.

Zdroj: http://www.con­rad.cz/adapter-na-ceskou-zasuvku-cz-141k.k613385

Další odpovědi
JájsemRaibek

V zásuvce díra pro zemnící kolík není, ta je v zástrčce.
Ano, existují adaptéry na zahraniční zásuvky, ale zda existují i na zástrčky to netuším.
Jediné co bys mohl udělat, je pokud je tam místo, vyvrtat onu díru pro kolík v té zástrčce.

Jinak ten měřič energie zcela jistě nemá atest pro naši síť, jelikož po zastrčení do zásuvky a nějakého spotřebiče do měřiče, není tento spotřebič chráněn ochranným kolíkem – tedy pokud to není např. dvojžilový kabel.

A zcela bez návodu, protože to není to pravé ořechové bych to ještě řešil tak, že bych rozšrouboval rozdvojku, ze které bych ochranný kolík vyndal. Ale jak říkám, elektrikář by mě za to zabil, takže ne.

gecco

  1. vyhodit a koupit si něco podobného, ale splňujícího normy (no – vono ti to stejně bude měřit kdovíco)
  2. zavolat kvalifikovaného ´elektrikáře´ a nechat to mu předělat tak, aby to fungovalo

________________
A je výrazně levnější a kuwsky bezpečnější…!!!

lexx

provrtat otvor vhodného Φ ale pak nepoužívat pro 3-pramenný přívod spotřebiče s ochranným kolíkem ale jen pro plochou vidlici bez nuláku

zjentek

dá se to vyhodit ..to je made in prc?

bolak

cochee: ok, zkusim to sehnat spíš někde poblíž, abych nemusel platit 120 za dopravu

bolak

zjentek: tak vyhodit se to dá vždycky :)

gecco

Raibeku – s tímto:
„Jinak ten měřič energie zcela jistě nemá atest pro naši síť, jelikož po zastrčení do zásuvky a nějakého spotřebiče do měřiče, není tento spotřebič chráněn ochranným kolíkem – tedy pokud to není např. dvojžilový kabel.“ – souhlasím…
😉
To ´nad´ (vrtání) je na zabití…
To ´pod´ na skorozabití…
😉