bolak

Objasnění rasismu

Jak můžou různá média označovat za rasisty lidi jen proto že nesnáší cikány? Já je třeba taky nemám rád, ale nemyslím si že bych měl nějaký sklony k rasismu. To přece není tak že bychom je nesnášeli kvůli jejich barvě pleti, nám vadí kvůli tomu jak se chovaj. Třeba kdyby jejich děti chodili do školy a měli samý jedničky, a kdyby cigáni nekradli a vystupovali slušně a zdvořile, chodili do práce a nepobírali jen dávky, tak nikdo proti nim nebude nic mít, takže tady přece nejde o žádnou barvu pleti ale o to jak se chovají, a přece proto že se někdo nějakým způsobem chová a já ho proto nemám rád, neznamená že to je rasismus, nebo snad jo?

Nejlepší odpověď
anonym

To není rasizmus, že se 99% chová jak hovada a terorizují okolí, chtějí jen práva a žádné povinnosti je všechny háže do pekla. To jedno procento to nevytrhne. Není divu, že běžní, normální lidé je nenávidí. Může za to i stát, který to podporuje, oběť má smůlu.
Současní mladíci (☻) neviděli rodiče dělat, jen pobírat dávky, nemají návyky na pracovní proces, jen urvat co se dá a užívat si. Však to stát zaplatí a nám dá dávky. Tohle je neštěstí, které nerozetne ani Gordik. Za cigaretu zabijí, ukopou důchodce a média píšou údajně nebo napadení v Duchcově, přestože to je vidět na záznamu z kamery je to překrucováno. Ten záznam unikl, nikdo by to nevěděl kromě obyvatel Duchcova, Patrik z Krupky, znásilněn, bit, ten kluk bude mít doživotní následky, minimálně psychické a stát to neřeší. ☻ ale žádají soud o psychickou újmu a chtějí statisíce. V jedné obci se zbavili rodinného příslušníka a starostka se postarala, získlala jí důchod. V tu ránu řvali, že ji chtějí zpět, ho…no, chtěli její prachy.
Závěr: Nejde o rasu a barvu, jde o parazity, kteří neposunou společnost dál, spíš ji ubíjejí a ničí. Ze statistik je zajímavé i provento lidí, kteří se vyloženě odstěhovali z toho to státu. Se jim nedivím. Ve Francii je vrací, EU protestuje, prezident na EU kašle a má pravdu, co s nimi, když nechtějí brát pravidla země v potaz.
Doplňuji:
Jo, nejvíce mne štve, když média označují průvod za protirómský. Lidi chtějí jen bezpečí aspoň za bílého dne. Taky mne naprdnou, když označují extrémisty a radikály demonstrující lidi. Já tam vidím od od dětí až po důchodce jen nespokojené lidi a pak se občas musím spát při představě extrémního důchodce nebo radikálního dítěte.

Další odpovědi
anonym

Tak jednak cikáni nejsou rasa. Rasa je to europoidní, tedy jako my. Cikáni jsou kmen, nebo alespoň kdysi byli. Také by se dalo, v intencích původního výskytu, říci, že byli kasta. Mimochodem, byl jsem cca před deseti lety v Pakistánu půl roku, a cikány (gipsy) tam nesnáší stejně jako tady. Vtip je v tom, že já je od sebe nedokázal rozeznat. ------- Rasizmus je zaklínadlo, sloužící k tomu,. aby se politicky korektně ucpala huba těm, co by chtěli ukázat na etnobyznis, kterej si neziskovky a politici postavili kolem pomoci „nepřizpůsobivým“. K tomu se dá poznamenat i to, že z vědeckého hlediska, kdy se evoluční úspěšnost skupiny měří reprodukční úspěšností, jsou cikáni naopak velmi přizpůsobiví. Takový způsob exploatace životního prostředí a jedné skupiny jinou skupinou příroda nezná, snad jen na úrovni nějakých parazitických organismů. ------- Tedy to, čemu se zde úporně říká rasizmus, není ve skutečnosti nic jiného, než přirozená obranná reakce majority na vykořisťování minoritou. Nechuť dělat ze sebe cvičné terče pro cikánské nože, platit jim sociální dávky, financovat rekonstrukci vybydlených objektů a podobně. Základ této animozity je tedy v první řadě ekonomický a ve druhé bezpečnostní. Rasa s tím nemá co dělat. Média to tvrdí jen proto, že se to tak politicky sluší a krom toho by jim někdo mohl zavřít krám za propagaci hnutí a ideologií směřujících k blebleble. ------ Nikdo se nebude živit prací, když je pohodlnější bacit gádže cihlou a okrást, nikdo nebude dělat, když je jednodušší našukat si 6 dětí, poslat je krást a přitom si chodit pro 40000Kč hmotného příspěvku v nouzi.
Teprve až nebude rozdíl v trestu pro gadže a cikána za elpaso a budou se cikáni pod exekucí stěhovat na louku za městem, bude to známka, že se něco mění. Do té doby tu máme dvojí metr.

zjentek

jenže oni se chovaj, jak se chovaj, kvůli svý rase ..a nám to vadí. Už jsem smířenej s tím bordelem, že se ten rasismus nedá obejít a furt mívám po inzultaci potíže. Ale když jsem posledně spráskal cigána i se skinem na jednu kupku, páč dělali ten bordel kousek od mýho zázemí, kde se mám cítit bezpečně (což oni nevěděli, ale to je neomluvilo), tak tehdy to jako rasismus vůbec neklasifikovali (což bylo zajímavé).
Resumé: vždycky, když sejmeš negra, tref příležitostně i nějakýho náhodnýho bílýho ..budeš z nejhoršího venku :o
Doplňuji:
..čímž se vlastně objasní, že nešlo o rasismus ..tak, teď to jasně koresponduje s tvou otázkou

lukas.zmizik

já sem viděl bílé děcko, věkově na takové úrovni, že vědelo co dělá, jak vzalo čokoládu a rozmazalo ju po koberci… nebo něco podobného rozmazalo na záchodové prkénko… taky znám spoustu bílých lidí co u nás kradou, s jedním sem někam šel (byl nezaměstnaný), já jsem držel v ruce kelímek od kafe a hledal koš a ten nezaměstnaný (bílý) člověk (nepracoval nikdy) …se mě vysmíval, že proč to nehodím do křoví, že stejně příjdou oranžové vesty a uklidí to, že on to tak dělá. na druhý den přišli oranžové vesty a v nich muži tmavé pleti a sbírali odpadky po celém městě…pracují u nás v technických službách a fotografie jejich činnosti kdykoli na požádání dodám…

a že žijí v bordelu – záběry z těch polorozpadlých paneláků s igelitovýma oknama – no jo, když děcko v takových podmínkách žije od mala a pořádek nevidělo ani z vlaku, tak se hold nění čemu divit že mu to příjde normální takto žít…

pak je zde otázka, kolik z vás by si bylo ochotno otevřít firmu a zaměstnat cigána – asi málokoho, kvůli předsudkům…v os­travě jeden řídí trolejbus a myslím že další jezdí v tramvaji…

ale zase sem tvrdej, když někomu nabídnu práci a on ji odmítne, bral bych za to sociálku bez ohledu na barvu…

jedna třída ostravského gymnázia hladnov (tedy „elita národa“) mě kdysi v buse udělala takový bordel, že jsem jeji učitelce doslova vynadal do ku*ev a řek sem jí, že po takových prasatech budu muset vyhledat dezinfekční firmu a bude to uklízet člověk v protichemickém obleku… následně sem jí dal vizitku jednoho známého, co má autodopravu a vozy pro přepravu dobytka a hospodářských zvířat…

tak že ono to není až tak jednostranné, neříkám, že s černýma nejsou problémy, ale příjde mě, že se nějak zapomíná na to, že i s bílýma jsou často potíže a že všichni žijí v nějakém růžovém světě, kde bílí jsou slušní a pracovití lidé a ti černí jsou ti špatní
Doplňuji:
samozřejmě pokud někdo nikdy nepracoval a žije jen z toho, že si dělá děti a dostává na nich přídavky, pak vězte, že to je spiše věc státu, který tohle podporuje (a když se nad tím zamyslíte, je problém vymyslet zákon tak, aby nebyl nikým zneužitelný…můžem zrušit přídavky na dítě buď pro všechny, nebo je pro všechny zachovat, ale jestli si někdo myslí, že se udělá zákon, že ten dostane, protže je bílý, tamten né, protože je černý, tak to hold možné není)…

kolem přídavků a sociálky pro cigány samozřejmě koluje mnoho nepravd a hoaxu v podobě srovnávacích obrázků, které se šíří rychlostí blesku po sociálních sítích a 80% uživatelů jsou ovce, které tomu věří, protože to je negativní kampaň, které se ji líbí…

co vám příjde jako větší svinstvo? když cigán ukradne 130 kilo železných trubek, nebo když bílý šmejd zogranizuje zájezd pro důchodce, donutí je koupit dvě deky a jednu zdarma a zadluží ty lidi na další dvě generace dopředu?

já lidi nerozlišuji na černé a bílé, ale na poctivé a šmejdy…

Reezo

Já osobně si myslím, že jakmile to přeroste únosnou míru v EU, tak je lidi prostě pobijou. Ačkoliv je to brutální řešení, tak lidi ta nečinnost úřadů začíná pěkně štvát a začínají si to řešit po svém. Potom média takovéto lidi nazývají neonacisty, extrémisti a rasisti.

Ať je to rasismus nebo ne, Můj postoj to nijak nezmění a budu bojovat za to, aby byli furt menšina. Vietnamci taky pracujou a to makaj od nevidím do nevidím. Jsou slušný a vychovaný. Pokud jde o mě, radši bych vyměnil cikány za vietnamce. Nejen, že by jsme ušetřili spousty peněz na dávkách, ale byli by prázdnější veznice atd… Vemte si kolik cikánů náš stát podporuje a kolik cikánů živí ve věznicích…

led

Za rasizmus môžme považovať nielen plošné „neznášanie“ inej rasy, ale aj príslušníkov iného národa.
Určite ste mnohí boli svedkom, ako, nie je to dávno, kdesi v zahraničí v obchode po vašom príchode hneď všetci zbystrili a už vopred vás považovali za potenciálneho zlodeja, vďaka krajanom, ktorí sa takto naozaj správali.
Čo česká všeobecne ľudovo podávaná nenávisť voči Vietnamcom a Číňanom, ktorú aj tu často čítame.
aj to je rasizmus.
Zjednodušene – plošné zaznávanie, nenávisť voči ľuďom jednej rasy, voči ľuďom jedného národa, je rasizmus. V kaďej rase, v každom národe , v každej farbe pleti, nájdete ľudí dobrých aj zlých. Preto posudzovanie národa nemožno robiť plošne podľa niekoľkých jedincoch. To by museli byť všetci zlí a aj sám viete, že to nie je pravda.
Nechcime tu Druhé Benešové zákony na odsun nepohodlných národov.

Quimby

Ale ty řikáš, že nesnášíš cikány, což je ale rasa. Rasismus je nesnášenlivost k cizí rase ne k barvě pleti. Plus dáváš na stejnou hromadu lidi, kteří dělají bordel… , a lidi kteří se snaží být slušní i přesto, že jsou romové.

a623682@drdr

Tuhle otázku tady rozhodně nevyřešíš.

bolak

Quimby: jasně, ale já za to přece nemůžu že všichni kteří se chovaj takovýmhle způsobem jsou cigáni..

jinak jsem dělal kdysi ve výrobě a na směně jsme byli jen 2 bílý, jinak cigánů cca 40–60, a slušný tam byli jen 2, jeden kterej tam šéfoval a druhej kterej dělal vedle mě, a se kterým sem se denně bavil, a on sám (když jsme se bavili o ostatních na směně) říkal že sou to čůráci a že se za ně stydí