JájsemRaibek

Obdrželi evakuovaní z Pripjati nějakou náhradu?

Po havárii v jaderné elektrárně Černobyl bylo přilehlé město Pripjať evakuováno a evakuovaní lidé zanechali na místě (doma) vše. Vzali si jen nejnutnější věci.
Kam tito lidé byli evakuováni? Dostali od státu nové bydlení? Obdrželi nějakou náhradu za věci, které museli na místě zanechat?

Nejlepší odpověď
Edison

Budeš se asi divit, ale ano. Normálně se tomu taky říkalo „držhubný“. Ovšem za nemajetkovou újmu pochopitelně nedostali nic, to se ví. Pokud vím, rozstrkali je po několika málo městech hoooodně daleko.

Další odpovědi
aliendrone

Nevím jistě, ale možná že to byl odměna sama o sobě, že se kvůli tomu museli a MOHLI odstěhovat z pripjaťských bažin, no ne? ;) :D :D

Kepler

Nové bydlení asi ano, možná i jinou práci za žebrácký peníz, protože v socialismus má přece každý právo na práci. To asi bylo tak všechno.

jáára

Jod.