Avatar uživatele
dust8

Obchodníkům, kteří budou prodávat šizené potraviny a zboží, bude hrozit pokuta až 50 milionů. Je to důrazné řešení?

pixabay: https://pixaba­y.com/cs/photos/ci­der-jablka-neo%C4%8Dek%C3­%A1van%C3%A9-apple-rot-2908856/

Vláda v pondělí schválila novelu zákona z pera ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD), která má zabránit dvojí kvalitě potravin. Kabinet zároveň schválil novelu zákona o ochraně spotřebitele, kterou připravil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Obchodníkům, kteří budou prodávat šizené potraviny a zboží, bude hrozit pokuta až 50 milionů korun.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/505344-kabinet-prijal-novelu-ktera-ma-zabranit-dvoji-kvalite-potravin.html

Znamená to konec šizeným potravinám? Je to další hřebíček do rakve Polsku a jeho snaze procpat odpad k nám?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 1802 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

V žádném případě to neni důrazné a dostačující řešení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ne, že bych nevítal postih za prodej šizených potravin, ale jinak je to pěkná peechovina. Už vidím, jak každý obchodníček bude dávat každou šarži z každé potraviny na drahé rozbory. To by položilo snad i velké řetězce. Když už to pánové Toman a Havlíček tak pěkně vymysleli, tak ať ty rozbory zajistí u svého ministerstva. No a stejně to zaplatí daňoví poplatníci, tak jaképakcopak, že.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

naše lokální snahy budou zřejmě hodně bezzubé. Jsme pro globální výrobce příliš malá zemička a malý trh na to abychom měli sílu tohle ovlivnit, tohle je potřeba stanovit na mnohem vyšší úrovni, tedy na úrovni celého evropského trhu, jinak to fungovat nebude. Existuje slušná šance že v roce 2020 zákaz dvojí kvality produktů v celé EU bude platit.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Kepler: Kdo je to daňový poplatník.

před 1802 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… to se ptá absolvent prestižní obchodní akademie ???

před 1800 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Mc Merkurion: Já vím, že je to osoba, která platí daně. Ten dotaz jsem položil, protože jsem chtěl, aby se někdo ozval a tebe jsem chtěl naštvat.

před 1800 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… zde se pokládají otázky a odpovídá se na ně, to není nějaký dětský kecací web, příště to nahlásím, i s tvým zdůvodněním …

před 1799 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

george: Brusel to už zamítl.

před 1802 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek