dust8

Obchodníkům, kteří budou prodávat šizené potraviny a zboží, bude hrozit pokuta až 50 milionů. Je to důrazné řešení?

pixabay: https://pixaba­y.com/cs/photos/ci­der-jablka-neo%C4%8Dek%C3­%A1van%C3%A9-apple-rot-2908856/

Vláda v pondělí schválila novelu zákona z pera ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD), která má zabránit dvojí kvalitě potravin. Kabinet zároveň schválil novelu zákona o ochraně spotřebitele, kterou připravil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Obchodníkům, kteří budou prodávat šizené potraviny a zboží, bude hrozit pokuta až 50 milionů korun.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/505344-kabinet-prijal-novelu-ktera-ma-zabranit-dvoji-kvalite-potravin.html

Znamená to konec šizeným potravinám? Je to další hřebíček do rakve Polsku a jeho snaze procpat odpad k nám?

Nejlepší odpověď
Drap

V žádném případě to neni důrazné a dostačující řešení.

Další odpovědi
Kepler

Ne, že bych nevítal postih za prodej šizených potravin, ale jinak je to pěkná peechovina. Už vidím, jak každý obchodníček bude dávat každou šarži z každé potraviny na drahé rozbory. To by položilo snad i velké řetězce. Když už to pánové Toman a Havlíček tak pěkně vymysleli, tak ať ty rozbory zajistí u svého ministerstva. No a stejně to zaplatí daňoví poplatníci, tak jaképakcopak, že.

anonym

naše lokální snahy budou zřejmě hodně bezzubé. Jsme pro globální výrobce příliš malá zemička a malý trh na to abychom měli sílu tohle ovlivnit, tohle je potřeba stanovit na mnohem vyšší úrovni, tedy na úrovni celého evropského trhu, jinak to fungovat nebude. Existuje slušná šance že v roce 2020 zákaz dvojí kvality produktů v celé EU bude platit.

Rokio

Kepler: Kdo je to daňový poplatník.

Mc Merkurion

… to se ptá absolvent prestižní obchodní akademie ???

Rokio

Mc Merkurion: Já vím, že je to osoba, která platí daně. Ten dotaz jsem položil, protože jsem chtěl, aby se někdo ozval a tebe jsem chtěl naštvat.

Mc Merkurion

… zde se pokládají otázky a odpovídá se na ně, to není nějaký dětský kecací web, příště to nahlásím, i s tvým zdůvodněním …

Kepler

george: Brusel to už zamítl.