Jak fungují levné čínské eshopy?

Prý existují levné čínské eshopy, kde se dají věci koupit levně. Chci se zeptat, zda je to opravdu pravda a pokud ano, je poštovný zdarma a který eshop byste doporučili?

Odpovědi
Hlada

Ano, je to pravda, poštovné není zdarma obecně, ale velmi často.
Osobně jsem pár věcí koupil na AliExpress. Všechno přišlo v pořádku, podle popisu. Jsou další:
Alibaba
Deal extreme
Cool i cool
Light in thebox

anonym

vypíchnul bych především ALIEXPRESS protože ten nad čínskými obchody přeci jen vyniká. Hlavně tím, že na něm najdeš více obchodníků. Je to spíš něco jako česká HEUREKA.cz … obchodníci jsou tam hodnoceni takže víš podle hodnocení kteří jsou a kteří nejsou spolehliví, podle toho si pak vybíráš od koho věc koupíš. Poštovné bývá velmi často zdarma, u věcí které váží cca do půl kila, u hmotnějších věcí poštovné roste … příliš se nevyplatí tam kupovat mobilní telefony a tablety protože naše celnice je na rentgenu pozná a automaticky je odchytí, doměří k ceně DPH a poplatek české pošty za celní zastupování, takže původně zajímavá cena za telefon tak výrazně naroste. Ostatní produkty ale celnice nechává být a ani k nim nedoměřují DPH…

mzm

E-shopy fungují prakticky všude stejně. na eBay se dá taky nakoupit z Číny, Hong Kongu, …
za mě eBay.com, banggood.com, dx.com, na RC je hobbyking.com :)

Arne1

Samozřejmě to funguje, jiní to už napsali…
Pokud se ti nechce komunikovat přímo s nima, tak můžeš využít prostředníka – server „Poštovné zdarma“. Ale výběr se nedá srovnávat.

dubraro

Hlada:
Alibaba je velkoobchod. Tam se obchoduje po balících, paletách, tunách… Jeho maloobchodní část je Aliexpress.