kefud

občasný nechtěný restart OS XP

Doplňuji:
K restartu dochází někdy po načtení OS, ale většinou při surfování na netu, poté PC pracuje normálně.

Nejlepší odpověď
bolak

  1. Je to restart nebo modrá smrt? Hází to před restartem nějakou chybu?
  2. Při čem konkrétně se ti to stává? Máš něco puštěnýho?
  3. Nestává se to určtou, po každý stejnou, dobu po spuštění?

Doplňuji:
A nepoužívášě náhodou nějakej čistič disku nebo registrů? Advanced System Care, případně Ccleaner, prostě něco co ti přehazuje cesty k různejm souborům a programům.

To se občas stává, že provedeš čištění, pak nerestartuješ a počítač po určitý době narazí na něco co se tím čištěním přesunulo jinam a vyhodí modrou smrt > případně restart počítače, pokud máš nastavený ve windowsech automatickej restart při modrý smrti.

Další odpovědi
david22

Nestabilita systému, možná nahromaděné chyby v systému. Zřejmě je třeba nová instalace.
Doplňuji:
Může to být více věcí. Mě to jednu dobu taky dělalo, systém mi spadnul i několikrát za hodinu=modrá smrt.
A pak se ukázalo, že mám nekompatibilní BIOS se základní deskou.
Po upgradu BIOSU mi to funguje bez problému.

kefud

Doplňuji:
Advanced System Care používám již dávno k samovolným občasným restartům dochází teprve asi týden, žádná modrá smrt. Po nechtěném restartu PC pracuje normálně, akorát příjdu o rozdělanou práci.

bolak

Do teď jsi tam mít žádnej program, kterej by dělal problémy.
Po každým Advanced System Care čištění teď prostě automaticky restni počítač, případně prováděj čištění těsně před vypnutím, aby tě to nezdržovalo, a uvidíš jestli to bude něco platný.

Ale podle mýho,,,,,mám pravdu ;) Pak dej vědět jak to dopadlo.