Klára K.

Občas, když se probudím, mám na kolenech modřiny, proč? Jak tomu zabránit?

Začalo to, když jsem byla se třídou na třídenním školním výletě, kde jsme spali na obyčejných postelích, nic extra, ale pohodlné to bylo. Abyste rozuměli, normálně, když spím doma, dávám si mezi kolena a kotníky speciální polštářek, protože mám nohy do X, a ve spánku mi není příjemné, když je mám na sobě tak naházené a ‚zmačkané‘.
No, a na tom výletě jsem ten polštářek neměla, a když jsem se po první noci probudila, měla jsem na pravém koleně (spala jsem na pravém boku) spoustu malinkých modřin, které ani nebolely, ale bylo mi to divné, a tak jsem po zbytek výletu spala na zádech nebo na břichu (a na zádech se mi spalo fakt blbě,on to není dobrej pocit, spát takhle s břichem v nebezpečí, i když to je v baráku).
Potom se dlouho nic nedělo, já na to zapomněla, a kolena byla v poho.
Ale tuhle noc, (co jsem neměla ten polštářek) mezi štědrým večerem a dneškem, to bylo hrozné. Probudila jsem se a strašně mě bolelo levé koleno (spala jsem na levém boku), tak jsem se na něj podívala, a hrůza! Přes skoro celé levé koleno mám obrovskou modřinu, a je v ní snad víc odstínů, než na Mona Lise. Okraje jsou modrozelené, potom je červená, oranžová a tmavě rudá, a uprostřed je úplně bílá. Potom mám na tom koleni nějaké menší, ale ty ani nestojí za řeč (a pravé koleno to taky odneslo, modřiny velké jako padesátikoruny.)
Proč mám ty modřiny? Musím ještě podotknout, že jsem v obou případech měla holé nohy, čili noční košilku atd., a když se to nedělo, spala jsem zrovna v pyžamových kalhotách.
Může to být proto? a jak tomu zabránit? Dříve se to vůbec nestávalo, a to jsem měla holé nohy, a žádný polštářek…
Předem díky za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Pokud té modřině nepředcházel úder do kolena či větší tlak, navštiv po svátcích lékaře. Toto není zcela totiž normální, proto tam zajdi.