vevinka007

občanský průkaz

Když jsem měla 3.9. 15 let, za jak dlouho musím maximálně vyřídit občanku (Fotku a tak..?) Děkuji !!

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Vyfotí si tě na úřadě, takže fotku nosit nemusíš.

lhůta je 30 dní:

viz stránka micnisterstva http://www.mvcr­.cz/soubor/in­formace-15-let-pdf.aspx

Další odpovědi
huxa

jak správně michal říká, je to třicet dní, fotku musíš sehnat ty (je na tobě, jestli na úřadě za cca, 100Kč, nebo u soukromého fotografa). osobně jsem musel poslední dva měsíce absolvovat obě varianty a slečna na úřadě nebyla moc přítulná…

hanulka11

Máš nejvyšší čas- nech se vyfotit řekni, že chceš foto na OP a zajdi si o něj zažádat.