Čarodějnice

Občanský průkaz

Můj syn půjčil občanský průkaz a ten byl předložen ve sběrně při odevzdání kradeného železa.Jde o spolupachatelství ,když nevěděl oco jde.

Nejlepší odpověď
LuciJe

Váš syn porušil povinnost, kterou ukládá zákon č. 328/1999 Sb. – chránění průkazu před poškozením, zničením, ztrátou, odcizením nebo zneužitím.

Vzhledem k tomu, že OP sloužík identifikaci osoby, bude muset v první řadě prokázat, že jej skutečně nepředložil sám.

Další odpovědi
Dandi

Přesně tak jak píše kolegyně…navíc OP je jak známo nepřenosný, takže jeho vypůjčení ze samé podstaty věci je špatné.