Petr__

Obáváte se, že se v Evropě objeví nějaký nový Hitler?

Tím myslím i to, že se nějaký stát promění v totalitní apod. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
klumprt

Že přijde v Evropě znovu nějaký kolosální průšvih, je vcelku pravděpodobné, protože lidi nejsou chytřejší než před sto nebo pěti sty lety, a jakmile pamětníci posledního průšvihu vymřou, tak se na něj prostě zapomene a začne to nanovo. A třeba z jiného, dosud netušeného konce.

Další odpovědi
Pokoslav

Samozřejmě je to možné, ale musíme doufat, že se to nestane…

Kepler

Historické důvody vzniku nacistického Německa dávno pominuly, ale není vyloučeno, že vzniknou další. Může to vyvolat imigrační krize muslimů a jejich teroristické útoky. Jakmile půjde do tuhého, společnost se bude radikalizovat. Vlastně se to už děje, ale zatím se toho ještě nezvrhlo v totalitu. Věřím, že celá Evropa a zbytek demokratického světa tomu zabrání. Udělat nacistický nebo komunistický puč už v Evropě není tak jednoduché, jak to bývalo v minulosti kdekoliv na světě.

suaeda

Pokud nemají členové jakékoliv skupiny či národa na jídlo a chybí jim základní životní jistoty, tak můžou začít věřit komukoliv, kdo jim něco slíbí. Německo bylo po 1. světové válce naprosto zdecimováno a většina lidí hladověla a neviděla žádné východisko, až když se objevil Hitler.
Jiná situace byla ve stejné době v Rusku, kde se chopil moci Stalin. Bohužel podobných krutovládců bylo během dějin lidstva více.
Přejme si, aby na světě podobní mocivládci již nebyli.

anonym

Spíš v to doufám.

bolak

No, trochu měl jsem takovej nával prozření, když jsem slyšel v DVTV mluvit Konvičku, ale na to je moc hloupej, divnej, a hlavně neschopnej ničeho. I když o Hitlerovi si taky možná zpočátku spousta lidí myslelo, že je to jenom taková srandovní figurka..

No uvidíme jak to dopadne, nechám se překvapit.

Nuk nuk

Nevím, jestli zrovna v Evropě a pravděpodobně nebude smyslem takové totality nacismus v tom hitlerovském smyslu slova. Nicméně riziko, že se objeví někdo, kdo bude chtít pomocí násilí zavést nějaký svůj pevný řád, tu je vlastně vždycky.

dubraro

Obávám se, že pro vyřešení nahromaděných problémů bude muset přijít silný vůdce. A taky se obávám, že pokud nepřijde, bude to ještě horší.

anonym

Máte chybu v otázce.
Správně to je „Doufáte, že se v Evropě objeví nějaký nový Hitler?“