gecco

Obáváte se vyostření vztahů mezi Ruskem a USA?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/nova-studena-valka-na-spadnuti-experti-ji-kvuli-situaci-v-sy/r~c11fc86e­1b5c11e7b2a40025900fe­a04/?utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=newsbox&ut­m_term=positi­on-5
___
Asi by byl bláznem ten, kdo by se nebál…
Asi by byl nenormálním ten, kdo by neodsoudil použití chemické zbraně…
Domnívám se…
___
Obáváte se (bojíte) snahy Ruska o udržení postu světové velmoci?
___
Já ano…
Přestože preferuju hegemonii USA (jejich společnost je naší výrazně bližší, domnívám se), nejsem si jist, zda jejich ´poslední´ prezentace moci byla prospěšná…

Nejlepší odpověď
ten který je

Bojím se.Vše se jen zhoršuje a připadá mi že je to lidem jedno.

Další odpovědi
luckykubrt

Asi jsem blázen, neobávám.

V Kremlu zvoní telefon: „Zděs Putin…“ „Tady Donald. Vladimíre, doma už to mám skoro neudržitelný. Všichni po mně jdou. Nejvíc ti pitomci z Pentagonu, co potřebují zase vystřílet nějakou munici, aby mohli nakoupit další a měli prémie. Tak jsem jim musel podepsat, aby si mohli zastřílet v Sýrii. Jinde není kde! Severní Korea neprojde, to by nám Čína udělala pěknej bordel. Irák je málo, tam už také není moc cílů. Prosím tě, ráno po 2. hodině odpálí asi 60 tomahawků ze Středozemního moře na tu syrskou základnu, jak ji používáte také. Takže se stáhněte i se Syřanama a nechte tam nějaký šrot, aby bylo vidět alespoň něco. A nějakou starou munici, ať to má efekt, jo? Fakt – nezlob se, ale musím. Jinak ta schůzka pozítří platí, jo?“ „Da, Donald. Charašo. Vsjo charašo…“
Zdroj: http://pravypros­tor.cz/donaldo­va-sachova-partie/

Taky útok sarinem je údajně jen divadlo. Dělají z lidí blbce. :P Lepší než dva kohouti na jednom smetišti je důvěra v Jehovu Boha. Spíše se obávám islamských teroristických útoků a lží, že to uprchlíci nemají na svědomí. Je pravda, že ne všechno je jejich vinou. I u nás (myšleno v celé Evropě) se najdou darebáci, kteří se schovávají za sluníčkářskými názory. Myslím si to proto, že:

  1. Plná pusa keců jak se má druhým pomáhat, ale našincům nepomůže nikdo. ☹
  2. Sami by si uprchlíka do bytu nevzali, zvláště, když se točí jak se k nám chovají.
  3. Putina jsem si vážil, ale nesouhlasím se zákazem svědků Jehovových v Rusku.

To je fakt frajer, když mírumilovné svědky Jehovovy zakazuje, ale nedokáže zabránit terorismu, viz útok v Petrohradu, kde byl na návštěvě.
4. Myslel jsem, že Trump je lepší než Obama nebo Clintnová, ale ono je to asi stejně jedno, kdo je nahoře… vždycky budou podporovat války a násilí. ☹

Zdroj: http://aeronet­.cz/news/a-je-to-venku-dukazy-a-fotografie-potvrdily-ze-chemicky-utok-v-idlibu-byl-zinscenovany-bilymi-prilbami-a-americkou-cia-syrska-opozice-na-twitteru-informovala-o-chemickem-utoku-den-predem/

Mc Merkurion

… víceméně ne, tydle dva kohouti se dycinky štengrovali, podle mně to už amíci opravdu přeháněj, ale spíš mam strach z poskoků obou stran, aby se nechtěli svým vzorům zalíbit a něco neprovedli >>> von ten vlezdoprdelismus je opravdu velmi nebezpečnej … a popravdě, Rusko i USA byly, jsou, ale je otázka, jestli i nadále budou velmocema, taková Čína, co si budem povídat …
… jen bych doplnil, ona se totiž ta ostrá reakce dá asi očekávat z více míst, a nejen od Ruska, USA si totiž hrají na „policajta“, ale přitom většinu konfliktů začnou oni, bez mandátu OSN, ale do ostatních budou vandrovat …

pusinka50

Asi jsem tedy blázen, ale zatím se moc neobávám. Donald i Putin jsou sebestřední nabubřelí pomatenci s vražednou touhou předvádět světu mocenskou nadvládu svých velmocí a neustále demonstrovat jejich bojovou schopnost, připravenost a převahu,....., ale nemyslím si, že jsou natolik velcí blázni a že by v mezinárodních konfliktech zašli tak daleko, že by riskovali a začali 3.světovou válku, která by vše zničila. Komu by pak ty „paka“ vládli? 🙂 Co, koho a jak by řídili, když by po jaderných smrštích přestala existovat většinová část všech národních hospodářství a valná část lidstva nebo úplně všechno?:-) Komu by předváděli svou moc?:-) Jako možná jedni z mála přeživších by tak akorát mohli spolu začít hrát šachy.:-) Nehledě na to, že obě mocnosti na sebe bubáky mohou pouštět ne přes Evropu, ale kratší cestou, z Čukotky na Aljašku.:-)
Pokusila jsem se to zlehčit, ale rozepisovat se nechci. To je téma na román. A já nechci polemizovat a přemýšlet, co kdyby přišla nukleární válka. Protože by přišel rychlý konec všech a všeho. Aspoň doufám, že by to bylo rychlé. A i když budu vypadat jako blázen, abych pravdu řekla, co se budoucnosti mých dětí a vnoučat týká, víc se obávám nepřetržitého přílivu muslimských uprchlíků a skrytých džihadistů do Evropy.

mosoj

Připomínám ti tvoji odpověď před 1,5 rokem.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-daleko-jsme-od-nuklearni-valky
Tehdy jsem také napsal, že Rus Krym nepustí, protože ve vlastním zájmu nemůže!

Ano obávám. USA dělají vše, aby byla. Oni se to již ani zastírat nesnaží. Nicméně o nás nikomu nejde. Prostě na světě , vzhledem k tomu co tuto Zemi čeká musí být jeden pán a ani ten nebude mít nic jistého. Znovu připomínám slova Putina, která padla někdy v minulém roce. Putin řekl " jakmile budou ohroženy naše strategické zbraně, budeme jednat" !!!!!! Má na to plné právo !! USA dělají vše pro to, aby ohroženy byly !!!! Prostě usmaží nás ať ti je blíž kdo chce.
Jenom připomínám ( již jsem někde také psal) ,v okamžiku stisku červeného knoflíku poletí v jednom okamžiku na obě strany tisíce raket s nukleární náloží o obrovské síle. Zapomeňte na dosavadní války!

Kepler

Jo, obávám. Poslední dobou to začíná být „zajímavé“. Zpočátku jsem měl obavy hlavně ze strany Ruska, ale od příchodu Kačera Donalda k moci mám bobky i ze strany USA. Jenom pánbůh a čert ví jak to dopadne.

Kryšpín

Mistr Trump je trochu divoch až ho chytne rapl a ten americký mužík co za ním běhá s kufříkem otevře a zmážkne červený knoflík, tak nám v Evropě nepomůže vůbec nic. Nemám Rusko v oblibě, ale odveta bude příšerná, jak Strýčku Samovi na západě, tak Ruskému mužíkovi bude jedno kde to bude padat

Kepler

McMerkurion: myslím že hráči druhé ligy moc šancí ovlivnit světové dění nemají. A nějak si nemohu vybavit kdo dnes vlezdoprdelkuje Rusku. Snad jenom Asád, protože mu jde o krk.

Mc Merkurion

… světový dějiny ne, ale co se bude dít na mým dvorku jo, protože na ty velký se nedostanou … ono je jen otázka času, až nějaká bomba nebo náklaďák bouchne u nás, a to jen proto, že jsme se třeba přidali (podle nich) na tu špatnou stranu …