kamuska

obaleč dubovy..děkuji predem

Proč obaleč dubový, proč se tak jmenuje? díky♥

Nejlepší odpověď
iceT

Přední křídla tohoto motýlka s rozpětím 16 až 23 milimetrů jsou charakteristicky světle zelená, zadní šedá. Housenky jsou rovněž zelené a na těle mají nečetné bradavky s chloupky. Obaleč dubový patří k nejvýznamnějším listožravým škůdcům listnatých porostů. Napadá doubravy, kde způsobuje při přemnožení silné holožíry. Motýl se rojí v červnu a červenci a samičky kladou vajíčka na kůru v korunách dubů. Housenky se líhnou v dubnu následujícího roku, když stromy začínají rašit. Ihned se zavrtávají do rašících pupenů a později okusují i listy, které stáčejí, spřádají je a v těchto zámotcích se kuklí. Žírem napadené stromy jsou silně oslabené, ztrácejí na přírůstech, na plodivosti a jsou náchylné k chorobám a invazím dalších škůdců. Přímá obrana se provádí při kalamitním výskytu škůdce nejčastěji leteckou aplikací insekticidních biopreparátů. To jsou moderní prostředky obsahující pro škůdce patogenní bakterie.

Někteří živočichové a rostliny mají svoje jméno,podle toho kde žijí,rostou,po svých objevitelích,podle toho jak vypadají…

Další odpovědi
Dom Tailor

Obaluje duby… Jeho housenky vytváří takový fujky pavučiny a nejvíc jim šmakujou duby… (tedy myslim)…