BEAES

O Všech svatých větry-li jsou, znamenají zimu proměnlivou; přijdou-li ale s Ondřejem, dobré zimy se nadějem.

Myslíte si, že bude zima promněnlivá? Znáte nějaké pranostiky, které říkají jaká bude zima?

Nejlepší odpověď
annas

Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá. (Na zahradě máme na stromech ještě plno listí).

Je-li o Všech svatých léto, bývá o Martinu zima; je-li zima o Všech svatých, bývá o Martinu léto. (nes je u nás krásný den, sice fouká vítr)
.
Jak na Vše svaté, tak měsíc po nich.

Těžko říct. Podle cibule má být tuhá. Podle listí tuhá, podle větru proměnlivá.

Další odpovědi
hanulka11

Jsou-li šišky dlouho na stromě, zima stálá nebude.

Zima, kterou konec roku nese, dlouho s námi ještě třese.

Podzimek bohatý na mlhu ,věští v zimě mnoho sněhu