Avatar uživatele
annas

O naší historii se píší pravdy, legendy, polopravdy, lži. Které události považujete za pravdivé a které za mýtické?

Všechny informace byly uvedené v časopise Květy č. 52/2016.

Viz moje otázka https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meli-cesi-podle-historiku-holubici-povahu-ci-byli-drsnymi-bojovniky-jiz-sli-za-svym-cilem-a-neustupovali-jako-dnes

Některé události jsou hisstoricky podložené, jiné nikoliv. Nejde o zkoušení, ale spíš o názor na některé události.

Pokud se chcete vyjádřit, vyberte si otázku a napište, co si o události myslíte.

  1. Jsou blaničtí rytíři připraveni k naší záchraně?
  2. Dostal Albrecht z Valdštejna v r. 1633 nabídku od emigrantů na královskou korunu?
  3. Je možné, že Božena Němcová byla dcerou mladší sestry kněžny Zaháňské?
  4. Byla Šárka lstivou vražednicí v boji mužů „s amazonkami"?
  5. Je nejcennějším náboženským artefaktem Palladium země české, které má chránit naši zemi?
  6. Jan Žižka, byl hlavně vrah a lapka?
  7. Co praotec Čech? Kriminálník, který byl vyhnán z rodného srbského kmene pro vraždu?
  8. Jsme srdce Evropy?
  9. Jsou u nás nejhezčí holky na světě?

--
Chce se ještě někdo zamyslet nad naší historií?

Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Andělé, johana 56, Drap, briketka10, anonym, Muso, independent před 2435 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

  1. Bere-li se spánek jako přípravenost…
  2. Zdá se, že ano:

http://otta.cecho­ve.cz/valdstej­n.htm

  1. Počkala bych na výsledek rozboru DNA

( https://domaci­.ihned.cz/c1-65612130-byla-bozena-nemcova-ze-slechtickeho-rodu-vedci-ziskali-spisovatelcinu-dna-mohlo-by-objasnit-jeji-puvod )

4, 5, 6 a 7: NE

  1. Jak se to vezme…
  1. Prý ano.

Ale Slovenky je prý předčí (a ty prý zase předčí Polky)…
____________

Nedopatřením jsem odeslala moc brzy.

Upravil/a: ivzez

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Neberte nám nádeje a krásnu vieru v slávne príbehy minulosti. Odpoveď na každý bod závisí od uhla pohľadu. Okrem… tých vedecky dokázaných a tie nájdete hravo po zadaní správnych otázok strýčkovi Google.
K bodu 9 všetkých nahnevám asi všetkých z ČR, Nie, „zlé jazyky“ tvrdia, že najkrajšie dievčatá sú na Slovensku, aj keď niektoré majú českú národnosť.

Kňažná záhaňska bola vzorom pre Kňažnú z Babičky

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

To přece žádný současník nemůže vědět, může jen něčemu věřit. Osobně nevěřím ani redakci ctihodného časopisu Květy. Beru to pouze jako legraci a zábavu 🙂 Takových ubohých pokusů můžu stvořit celý seriál.

doplněno: ještě bych se tak mohl vyjádřit k srdci Evropy. Ano, věřím tomu že je a taky věřím tomu, že Dr. Husák byl nejlepším chirurgem na světě. Dokázal totiž ono srdce transplantovat do pr*ele Sovětského Svazu.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

Lži a klamy,vždy je vše pozměněno,jako v televizi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

  1. Blaničtí rytíři nejspíš ne, ale Ježíš Kristus jako Mesiáš podle Bible ano.
  2. – 7. O tom jsem nic neslyšel. U 5. si ale asi nejvíc cením svatováclavské koruny.
  3. Taky si vzpomínám na proroctví Libuše, že se naše hlavní město stane slavným a jeho sláva hvězd se bude dotýkat. Historicky vzato bylo naše území hlavní křižovatkou obchodníků, takže se dá říct, že ano
  4. Pěkné ženy jsou nejen u nás, ale pěkné bývají i Španělky, některé Rusky nebo Thajky či Japonky – záleží na vkusu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Naše holky jsou hezké, Slovenky hezčí (aspoň některé), ale spousta hezkých holek je i v Asii, třeba v Thajsku. Takže se nedá říct, které jsou nejhezčí na světě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Proč tazatel svoje otázky vrací stále dopředu s tím, jestli se ještě někdo nechce zamyslet, nebo se přidat? Otázky by se neměly opakovat. 🙂

před 2403 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2433 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Požádala jsem admina o smazání tohoto příspěvku. Omylem jsem klikla dříve, než jsem dokončila a upravila věty.

Napsala jsem v novém příspěvku.

Děkuji.

před 2433 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

ivzez odpověděla na všechny otázky.

Doplňuji praotce Čecha podle novějších informací.

Byl vrah. U některé otázky jsem vyledala v odkazu, ale nemůžu najít. Takže nový odkaz

http://epocha­plus.cz/mytus-o-prichodu-kmene-cechu-utekl-
praotec-kvuli-vrazde/

Palladium prý má opravdu chránit zemi, daroval je Metoděj svaté Ludmile, když ji pokřtil. Tolik odpověď v Květech. Také jem to nevěděla.

Některé otázky se nedají jednoznačně hodnotit.

před 2433 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2435 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Prirodzene neberiem nikomu nádej na 1 za správne odpovedanie týchto otázok.

před 2439 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

Kepler a kdo je chirurgem dnes když jsme v pr*eli USA ?

před 2433 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek