annas

O naší historii se píší pravdy, legendy, polopravdy, lži. Které události považujete za pravdivé a které za mýtické?

Všechny informace byly uvedené v časopise Květy č. 52/2016.

Viz moje otázka https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meli-cesi-podle-historiku-holubici-povahu-ci-byli-drsnymi-bojovniky-jiz-sli-za-svym-cilem-a-neustupovali-jako-dnes

Některé události jsou hisstoricky podložené, jiné nikoliv. Nejde o zkoušení, ale spíš o názor na některé události.

Pokud se chcete vyjádřit, vyberte si otázku a napište, co si o události myslíte.

  1. Jsou blaničtí rytíři připraveni k naší záchraně?
  2. Dostal Albrecht z Valdštejna v r. 1633 nabídku od emigrantů na královskou korunu?
  3. Je možné, že Božena Němcová byla dcerou mladší sestry kněžny Zaháňské?
  4. Byla Šárka lstivou vražednicí v boji mužů „s amazonkami"?
  5. Je nejcennějším náboženským artefaktem Palladium země české, které má chránit naši zemi?
  6. Jan Žižka, byl hlavně vrah a lapka?
  7. Co praotec Čech? Kriminálník, který byl vyhnán z rodného srbského kmene pro vraždu?
  8. Jsme srdce Evropy?
  9. Jsou u nás nejhezčí holky na světě?

--
Chce se ještě někdo zamyslet nad naší historií?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

  1. Bere-li se spánek jako přípravenost…
  2. Zdá se, že ano:

http://otta.cecho­ve.cz/valdstej­n.htm

  1. Počkala bych na výsledek rozboru DNA

( https://domaci­.ihned.cz/c1-65612130-byla-bozena-nemcova-ze-slechtickeho-rodu-vedci-ziskali-spisovatelcinu-dna-mohlo-by-objasnit-jeji-puvod )

4, 5, 6 a 7: NE

  1. Jak se to vezme…
  1. Prý ano.

Ale Slovenky je prý předčí (a ty prý zase předčí Polky)…
____________

Nedopatřením jsem odeslala moc brzy.

Další odpovědi
led

Neberte nám nádeje a krásnu vieru v slávne príbehy minulosti. Odpoveď na každý bod závisí od uhla pohľadu. Okrem… tých vedecky dokázaných a tie nájdete hravo po zadaní správnych otázok strýčkovi Google.
K bodu 9 všetkých nahnevám asi všetkých z ČR, Nie, „zlé jazyky“ tvrdia, že najkrajšie dievčatá sú na Slovensku, aj keď niektoré majú českú národnosť.

Kňažná záhaňska bola vzorom pre Kňažnú z Babičky

Kepler

To přece žádný současník nemůže vědět, může jen něčemu věřit. Osobně nevěřím ani redakci ctihodného časopisu Květy. Beru to pouze jako legraci a zábavu 🙂 Takových ubohých pokusů můžu stvořit celý seriál.

doplněno: ještě bych se tak mohl vyjádřit k srdci Evropy. Ano, věřím tomu že je a taky věřím tomu, že Dr. Husák byl nejlepším chirurgem na světě. Dokázal totiž ono srdce transplantovat do pr*ele Sovětského Svazu.

Smackdown

Lži a klamy,vždy je vše pozměněno,jako v televizi.

luckykubrt

  1. Blaničtí rytíři nejspíš ne, ale Ježíš Kristus jako Mesiáš podle Bible ano.
  2. – 7. O tom jsem nic neslyšel. U 5. si ale asi nejvíc cením svatováclavské koruny.
  3. Taky si vzpomínám na proroctví Libuše, že se naše hlavní město stane slavným a jeho sláva hvězd se bude dotýkat. Historicky vzato bylo naše území hlavní křižovatkou obchodníků, takže se dá říct, že ano
  4. Pěkné ženy jsou nejen u nás, ale pěkné bývají i Španělky, některé Rusky nebo Thajky či Japonky – záleží na vkusu.

tobby

Naše holky jsou hezké, Slovenky hezčí (aspoň některé), ale spousta hezkých holek je i v Asii, třeba v Thajsku. Takže se nedá říct, které jsou nejhezčí na světě.

marci1

Proč tazatel svoje otázky vrací stále dopředu s tím, jestli se ještě někdo nechce zamyslet, nebo se přidat? Otázky by se neměly opakovat. 🙂

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Požádala jsem admina o smazání tohoto příspěvku. Omylem jsem klikla dříve, než jsem dokončila a upravila věty.

Napsala jsem v novém příspěvku.

Děkuji.

annas

ivzez odpověděla na všechny otázky.

Doplňuji praotce Čecha podle novějších informací.

Byl vrah. U některé otázky jsem vyledala v odkazu, ale nemůžu najít. Takže nový odkaz

http://epocha­plus.cz/mytus-o-prichodu-kmene-cechu-utekl-
praotec-kvuli-vrazde/

Palladium prý má opravdu chránit zemi, daroval je Metoděj svaté Ludmile, když ji pokřtil. Tolik odpověď v Květech. Také jem to nevěděla.

Některé otázky se nedají jednoznačně hodnotit.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Prirodzene neberiem nikomu nádej na 1 za správne odpovedanie týchto otázok.

jirkajirka

Kepler a kdo je chirurgem dnes když jsme v pr*eli USA ?