o kterou spisovatelku jde?

1824–1899,v roce 1853 oslepla,jak zní celé její jméno a jaká tragédie ji potkala?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Karolina Světlá (vlastním jménem Johana Rottová, provdaná Mužáková; 24. února 1830 v Praze–7. září 1899 v Praze) byla česká spisovatelka, představitelska generace májovců. Je považována za zakladatelku českého románu.

Od roku 1878 trpěla oční chorobou a musela svá díla diktovat. Její sekretářkou a společnicí byla její neteř Anežka Čermáková-Sluková.

hanulka11

nějak ta data nesouhlasí