annas

O které osobnosti jde?

  1. osobnost – (14. září 1886 – 10. března 1948)
  2. osobnost – (07. března 1850 – 14. září 1937)

Dnešní výročí – otec a syn – čím se proslavili?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jan Masaryk byl jeden z nejvýznačnějších československých diplomatů první pol. 20. století. Byl velvyslancem v Londýně (1925–1938), ministrem zahraničí Benešovy exilové vlády a také ministrem zahraničí ve vládě Klementa Gottwalda. V únoru 1948 odmítl odstoupit s ostatními demokratickými ministry.

Tomáš Garrigue Masaryk – první československý prezident. Založil Masaryk časopis „Athenaeum“ – zpochybnil pravost Rukopisů zelenohorského a královédvorského. Zapojil se do hilsneriády. Poslanec vídeňského parlamentu. Za první sv.v. založil spolu s Benešem a Štefánikem Československou národní radu.

Zdroj: učivo, mix www stránek

Další odpovědi
tojsemjá

Tomáš a Jan Masaryk-ale nemám to z hlavy.I když mě to napadlo,musela jsem si to ověřit na Wikipedii.A čím jsou známí......:-)?