petra15

O kolik vice by meli „normalni lide“ mesicne v penezence ?

…kdyby se nejakym spravedlivym danovym systemem rozdelila ta „marxova nadhodnota“, tedy to, co maji bohati na konte a akciich. Rekneme 250 000,– by se mohlo na osobu tolerovat…
Urcite jste uz taky meli v sousedstvi takovy pripad, ze umrela 90ti leta skromne zijici starenka, a zustalo po ni 10 milionu…:) a jini lide nevedi kudy kam…:)

Nejlepší odpověď
anonym

To je špatně položená otázka.Skromně žijící stařenka jistě ty peníze nikde neukradla a poctivě vydělala.
Musíš položit otázku, kde nynější zbohatlíci přišli k milionům, ti to poctivou cestou nemají.V normálně žijící kapitalistické společnosti děda něco vyráběl v garáži, syn už postavil fabriku a vnuk má teprve tyto miliony.Čili až za tři generace.
Takže kdyby tito naši milionáři nekradli a nepodpláceli, tak určitě bychom už byli na úrovni Švýcarska, nejenže by lidi měli více peněz na utrácení a také bychom na některé věci nemuseli vůbec doplácet, protože ze státního rozpočtu by na to bylo.

Další odpovědi
www

V tomto státě ani za této možnosti bychom v peněžence nenašli nic! Sežrali by to ti, co rozhodují o zákonech nebo stát, tak jak je tomu dnes.

mosoj

Jo přerozdělovat se ti zachtělo, tak to jde pouze na úrovni makroekonomiky a stejně ty měřítka jsou subjektivní.
Ještě že jsi řekla skromně žijící, v tom bude ten zakopaný pes. Nebo si myslíš že přepadla banku ?

NikkiHeat

to je relativní protože rozdíl mezi hodnotou kterou vytvoří dělník svou prací a mzdou kterou za práci dostává je různý a hraje zde roli spousta faktorů

arygnoc

petra, nie sú lepšie vaše typické otázky?

za toto vás každý zvozí.

;)

petra15

ary, mas pravdu.....:) co ted ?

petra15

asi jsem si vstrelila vlastni gol…:)

arygnoc

no teraz už nič …

;)

petra15

jak teraz uz nic, to nejde…:-)

petra15

mosoj
priznavam, ted jsi mne trefil s tim prerozdelovanim–to jsem tak nemyslela…:)
mame taky jeden milion Cikanu, ne ?:-) Slo jen o teorii, a tech je mnoho…:)

Hamon

lahny: a že existovaly nějaké restituce, to ti nic neříká, viď?

anonym

A on Železný (za něhož jsme VŠICHNI zaplatili 10 miliard) měl nějaké restituce?Zrovna tak Kožený, Krejčíř, nyní Rittig, Janoušek, ředitel Sazky Hušák atd. (už si na všechny zloděje nevzpomenu), nověji ještě Nečasová (Nagyová, která dřela jako kůň) tak ti něco restituovali?
Nebýt těchto zlodějů tak se máme VŠICHNI lépe, nejenom oni.

gagaga

peti..me sice jeste neni 90, ale uz ted to vypada, ze asi po me taky tolik zustane… .reknu synum, at vam pak napisi, jak s tim nalozili :p

  • iv-

P.s.
a pripojuji se k arymu „prani“:
ptejte se prosim za me:
jak ho kdo ma velkyho..malyho
rovnyho …krivyho

mekkyho ..tvrdyho ..

a jestli existuje nejaky

program na pc, ktery by me naprogramoval 3 orgasmy za sebou..diky ..

  • iv –

zzzzz

🙂 jenom 3??? No -iv- já jsem si myslela, že jste náruživější 🙂

arygnoc

šiahnite do úspor a samcov, čo vám urobia 3 orgazmy nájdete raz dva. :P

;)