autacek

O kolik víc budou muset letos zaplatit podnikající důchodci na zdravotním a sociálním pojištění oproti ostatním OSVČ?

Nejlepší odpověď
Edison

Proč by měli platit víc? Nějaký informace, nebo zase jen plácání?

Další odpovědi
led

Možno to zle vysvetľujem, ale pracujúci dôchodca nepoberá úľavy na zdravotnom a sociálnom poistení z príjmu z podnikania na rozdiel od nedôchodcov podnikateľov. Ale na druhej strane neplatí položku na nezamestnanosť
Presnú formuláciu zo zákonu vložia určite odborníci.

Edison

To, co píše Led má logiku. Jen to tu otázku obrací přesně obráceně: OSVČ tedy zaplatěj míň, protože maj slevu(?)