Avatar uživatele
muhamed

O kolik se zdraží elektřina se 100W žárovkou?

Doplňuji:
To zjentek: myslíš, že o tolik? na netu jsem si četl že za 400w se měsíčne zdraží okolo 500kč

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4052 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
radce

Ceny energie nejsou závislé na Vaší žárovce. A je jedno, jestli ta žárovka svítí nebo je zhasnutá…
Naprosto nepřesný dotaz…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

konkrétní dotaz, takže konkrétní odpověď .-)
se 100W žárovkou se zdraží elektřina přesně o tolik, o kolik se zvedne odběr oproti původní, nestowatové žárovce (samožřejmě při stále stejných cenách za kW)
Doplňuji:
muhamede, pořád ti nějak nedochází, že pokud neudáš KOLIK HODIN bude 100W žárovka svítit, tak ti nikdo nic konkrétního neřekne
výkon se počítá tak, že vynásobíš průměrný počet hodin svícení žárovky krát watáž (100W, což je 0.1 kW) krát cena za kW/h což je cca 5kč…v našem případě počítejme
5hodin x 0.1kW x 5 Kč = 2,5 Kč za den a rok má 365 dní takže 2.5 × 365 = 912,5 Kč za rok – to je cena za provoz 100W žárovky za rok, která bude svítit 5 hodin denně…ještě něco nejasného?

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Chybí cena za Kwh a doba svícení.

O 1 Kwh za deset hodin svícení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

zdraží se ti o 360kč/měs. Počítám kWh za 5kaček a počítám, že jeden z tvých možných dotazů je a také byl: o kolik zaplatím měsíčně více, když nechám běžet non-stop o jednu 100W žárovku více. .)
Doplňuji:
už ti to dopsala funna. Ano, opravdu o tolik. Ale můj příklad vycházel z toho, že ti ta žárovka bude svítit non-stop! ..což je nereálné, co myslíš.. a pokud bude, tak je to opravdu o tolik .).) ,bohužel, to je realita .)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mně čirou náhodou včera volali z ČEZu a lanařili mne, abych u nich zůstala. Nenabízeli mi ale rozhodně elektřinu i se žárovkou. Nabízeli mi zdarma asistenční služby, snížení ceny energie o 5% a stálý poplatek za 10,– Kč.Žárovka v tom nebyla. To si je tedy podám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
knedlik123

cili jestli provozujes ted 10 W zarovku a chces namontovat 100W, tak to trochu poznas, ale jestli jsi mel do ted 60W , tak to bude prakt. bez rozdilu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Proboha, co je to za nesmyslnou otázku? Aby se něco změnilo o něco, musí být přece známý stav původní a po změně. Vlastnictví 100W žárovky neovlivní cenu elektřiny.

před 4052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek