Kazatel

O kolik se sníží dojezd elektromobilu, při zapnutém topení v zimě?

Odpovědi
Pepa25

Průměr je o 20%, ve větších mrazech až o 40%.

Zdroj: https://www.i­rozhlas.cz/zi­votni-styl/auto/elek­tromobil-auto-zima-mraz-nabijeni-baterie_2112120802­_dok

kazisvět

záleží na venkovní teplotě. U mne je rozdíl, když bylo 25 stupňů a nyní kolem nuly cca –15%.

Drap

Při každé teplotě to bude jinak. Mráz podstatně ovlivní kapacitu akmulátoru, bude záležet i na stavu nabití baterie

elkon

Na to nelze jednoznačně odpovědět. Záleží na typu auta (všechny elektromobily nejsou stejné), způsobu jízdy, kapacitě baterií, jestli vůz jezdí po rovině, nebo v kopcích, jestli řidič jede sám, nebo je vůz plně obsazen a pod. Vše by mělo být popsáno v manuálu každého vozu.

df

Drap: to je odpoveď za všechny prachy.