O kolik procent je intenzívní vůně a palčivost u českého česneku, oproti čínského(španěl­ského) ?!

Nejlepší odpověď
annas

Česnek nejím, takže neznám rozdíl mezi chutí českého a jiného česneku. Ale zajímalo mě to.

Nevím procenta, ale přece jedno srovnání.

"Vezměte si francouzskou nebo španělskou kuchařku a podívejte se, jak tam používají česnek. Nakrájejí ho na plátky a ty orestují a přidají do salátu,“ říká Helena Stavělíková, která má ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby na starosti genobanku českého česneku.
„Pokud byste tohle udělali s českým česnekem, nebudete moci týden vyjít mezi lidi.“

Ze srovnání vyplývá, že na topinku či do bramboráku patří český česnek.

Další odpovědi
Jikra

Nevím jak to chceš měřit. Každý má ten koštovák nastavený jinak.

Doplňuji:
Teď mě napadlo, že na to už dávno přišli naši prodejci a ty procenta rozdílu na který se ptáš už vyjádřili právě v ceně mezi naším a dovozovým česnekem.