pizlicka

O kolik mohu zvýšit pachtovné?

Dobrý den, prosím Vás pěkně, když pronajímám hektar polí ,jak často a o kolik procent mohu zvýšit pachtovné?
Dále, pokud se má pachtovné platit do konce roku, a zemědělec mi řekne – budu platit každý rok v únoru, je to v pořádku? Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Zemědělský pacht upravují §§ 2345 – 2348 Občanského zákoníku, které na ochranu zamědělce stanovují roční výpovědní dobu a placení pachtu po skončení vegetačního období, tedy k 1.10. Lze to dohodnou ale i jinak. Pachtovné musí být (bezúplatné přenechání není pacht), ale jeho výše a forma je zcela na smluvní volnosti.
Obvyklé pachovné orné půdy v ČR v současnosti je kolem 3 – 6 tisíc za ha + daň z nemovitostí.
Případně praktické dotazy do diskuse nebo zprávy (neskromně si dovolím tvrdit, že mám v tété oblasti docela zkušenosti).

Zdroj: https://mylaw­.cz/clanek/pro­pachtujte-zemedelsky-pozemek-760

Další odpovědi
Drap

Nájem neboli pachtovné můžeš zvýšit o kolik chceš, pokud ovšem bude nájemce tuto novou částku ochoten zaplatit. Pokud se dohodnete na platbě v únoru, tak na tom neni nic nezvyklého.

elkon

Výše záleží na dohodě, stejně tak termín. Vše písemně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.