O kolik let je Mánička mladší než Hurvínek a proč neměl Hurvínek maminku?

Proslulé loutky Spejbla a Hurvínka vznikly v roce 1919 (Spejbl) a 1926 (Hurvínek)

Nejlepší odpověď
annas

"Hurvínek Spejbl je zkušený rutinér, vždyť děti i dospělé baví už celých osmdesát let, přesně od 2. května 1926.

Otecko Spejbl je jen o šest let starší a Hurvínek k němu původně neměl žádný příbuzenský vztah. Skupa prý nejprve pomýšlel udělat z obou kamarády, ale diváci mu takřka vnutili myšlenku, že jde o jeho syna od neznámé matky. A tak v začátcích Hurvínek o jejich přízeň bojoval s Kašpárkem, s nímž Spejbl také vystupoval.

Mánička je bez příjmení a stejně jako Žeryk vyšla poprvé na jeviště v roce 1930"

http://art.ih­ned.cz/c1-18351880-hurvinek-i-v-osmdesati-hvezdou-ceskeho-divadla

více v odkazu