Questman

O kolik lepší je Intel Core 2 Quad 2 oproti Intel Core i3?

Doplňuji:
Myšleno výkonově lepší, je to minimální rozdíl nebo je to úplně jiná liga?

Odpovědi
cochee

To je málo informací. Dám příklad: core i3–2100 s taktem 3,1 GHz je méně výkonný než core i3–3130M s taktem 2,6 GHz – tak bez přesného označení procesoru se to nedá moc určit ani podle frekvence. Obecně Intel Core2 Quad jsou dva procesory Core2 Duo v jednom pouzdře, core i3 je vždy dvoujádro, takže záleží od aplikace k aplikaci, jestli ty jádra umí využít. Jinak podle testů výkonově začínají obě rodiny cca stejně, pak C2Q končí (výkonnější se už nedělají) a i3 ještě kousek pokračuje, v testech PassMark: C2Q procesory od 3050 do 4200 bodů, i3 od 3000 do 4600 bodů, ale fak záleží, jaké dva modely porovnáváš. A nakonec: Quady mají TDP 95–150W, i3 35–73 W.