Putra

O kolik Kč přijdu, když nechám počítač ,,v režimu spánku" a ne vypnutý?

Například za noc. Cca, děkuji.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

To nejde takto říct, protože existuje více režimů „spánku“, od režimu, kdy je vše zaplé až do režimu, když je ve vyplé.

Další odpovědi
Alesh

Já tedy nevím jak vám ostatním, ale když počítač uspím, tak je úplně mrtvej, maximálně na něm svítí jedna dioda navíc. Kolik žere dioda? Čili za noc asi tak milióntinu halíře?

honza19hk

kdysi jsem to zkoušel,úplně všechno ostatní jsem vytáhl ze zásuvky a nechal zaplý komp v tomo režimu a asi čtvr hodiny jsem čuměl na elektroměr a ten se nehnul.Myslím ten starý černý,ten moderní digitální by to možná zazanamenal.

jmhad

To záleží na tom,jakou máš sazbu za elektřinu – běžnou,na ohřev vody či na vytápění přímotopem.A také jak má počítač nastavený.Spotřeba PC ve spánku je několik watů za hodinu,takže za noc to vyjde v průměru asi na korunu.

Děda Louda

Jestli máš Minsk 22, tak se pěkně prohneš. U dnešní techniky víc prosvítíš v předsíni, než skonzumuje spící počítač.

vaiko

Pokud ho vytáhneš úplně ze sítě tak o 0,00,–Kč v obou dvouch případech.