bolak

O kolik je levnější přeprava trolejbusem než autobusem?

Nejlepší odpověď
Drap

Spotřeba zřejmě vyjde u trolejbusu o něco levněji. Pokud však započítáme cenu vybudování a údržby troleje, tak to vyjde zřejmě téměř rovnocenně. Trolejbus je však tichý a ekologický.

Další odpovědi
Pruzkumnik

Těžko říct
Ale trolejbus oproti autobusu zvládá lépe jízdu do kopce a má nulové emise(když nepočítám ty co vznkknou v tepelné elektrárně) takže asi tak
Jinak ta jízda do kopce je opravdu úplně něco jiného než autobusem
Zatím co u autobusu cítíš každou čtvrtou dobu u čtyřtaktního motoru
Zatím co trolejbus jede krásně plynule 😁

cochee

Pruzkumnik: není to s tím výjezdem do kopce až tak jednoznačné. Kolem našeho městského kopce s názvem Bazaly vede serpentina, jezdí po ní trolejbusové linky. V zimě za intenzivního sněžení musí být trolejáky nahrazeny autobusy, trolejáky tam prostě nevyšplhají. Přestanou totiž držet trakci, smýkají se a hrozí shození kolektorů z trolejí.

bolak

Myšleno z hlediska „spotřeby“ autobusu vs trolejbusu.