zjentek

„O kolik“ byl mamut větší než je africký slon?

O kolik!

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak který, bylo jich víc druhů. Některé by sis klidně mohl chovat na zahradě.

Největší z mamutů, mamut císařský z Kalifornie, sice v kohoutku dosahoval výšky maximálně 4 metrů a mamuti vážili i 6 až 8 tun, ale většina druhů mamutů byla velká jen asi jako dnešní slon indický. Největším druhem vůbec byl zřejmě Mammuthus sungari, dosahující výšky přes 5,3 metru. Na Wrangelově ostrově u břehů východní Sibiře byly dokonce nalezeny fosílie trpasličích druhů mamutů, kteří byli vysocí jen okolo 1,8 metru.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mamut

Další odpovědi
aliendrone

Předpokládám, že OPRAVDU relevantně odpovědět na tento dotaz by dokázal jen Mamutík s Kopčemem a spol. Každopádně na zahrádce bys ho asi nechtěl! ;) :D :D

annas

"Většinou se mamuti považují za mnohem větší než dnešní sloni. Tato chyba dokonce vedla k používání slova „mamutí“ ve stejném smyslu jako „obrovský“.

Největší z mamutů, mamut císařský (Mammuthus columbi imperator) z Kalifornie, sice v kohoutku dosahoval výšky maximálně 4 metrů a mamuti vážili i 6 až 8 tun.

Největším druhem vůbec byl zřejmě Mammuthus sungari, dosahující výšky přes 5,3 metru.

Většina populace mamuta žijícího v poslední době ledové však dosahovala „pouze“ velikosti současných afrických slonů.

Ttrpasličí mamuti z Wrangelova ostrova byli vysocí jen okolo 1,8 metru.atd.

V odkazu najdete obrázky – srovnání rozměrů tří druhů mamutů.
M. privigenius, M. columbí a m. exilis.

https://www.fosilie-shop.cz/clanek/ma­mut-srstnaty-severni.html

Potvrdilo se, že v Africe jsou dva druhy slonů.

1." Sloni afričtí (Loxodonta africana africana) jsou vysocí až 3,5 m a mají zašpičatělé uši a prohnuté kly.

2. Pralesní sloni (Loxodonta africana cyclotis) jsou o celý metr menší a mají dlouhé rovné kly a kulaté ušní boltce. Liší se od slona afrického více než slon indický od mamuta.

V roce 2001 vědci porovnali mitochondriální DNA afrických a pralesních slonů a došli k závěru, že jde o dva samostatné druhy. " atd.