Hufnágl

O kolik % by se snížila nezaměstnanost, kdyby vyhodili starobní důchodce z hlavního zaměstnání?

Nejlepší odpověď
elkon

Je nedostatek pracovních sil i když jsou někteří lidé na pracáku. A volných míst je stále dost. Kdo ale nechce, ten nedělá. S důchodci to nesouvisí.

Další odpovědi
Drap

Zůstala by v podstatě stejná.

led

Práce, o ktoré je veľký záujem z radov nezamestnaných, väčšinou dôchodcovia nerobia.

Pokiaľ nebude možné zákonným spôsobom poslať pracovníka (ak nespĺňa pracovné podmienky pre danú prácu a súčasne poberá štátnu penziu) po dovŕšení dôchodkového veku na zaslúžený odpočinok v penzii, bude hlavne v kanceláriách hriať stoličky veľké množstvo prestárlych úradníkov, nestíhajúcich svoju prácu.

Ale, ak „starí harcovníci“ odídu, prídu mladší na ich miesta, ak nebudú dostatočne finančne atraktívne?

annas

Vy nejste starobní důchodce, když jste začal chodit do 1. třídy v roce. 1960/61?

Hufnágl

Jsem, ale také jsem neprdůch. Co vidím v kancelářích státní správy, žasnu, kolik jich tam sedí za pěkné peníze, a když si připočte důchod, matky samoživitelky by mohly závidět.