autacek

O jaký plod na fotografii se jedná?

Odpovědi
RyuzakiKate

Pravděpodobně peckovice nebo malvice. Bylo by bližší info? Kde focené, atd.?

cochee

Škoda, že nejde dobře vidět okolí stopky plodu. Tipuju přesto, že jde o některý z druhů tomelu (rod Diospyros) – tomel japonský nebo viržinský. Rod Diospyros zahrnuje přes pět set druhů. Z našich obchodů známý jako kaki či kakichurma. Samozřejmě v obchodě vypadá trochu jinak, tomelů je více druhů a každý druh má ještě odrůdy. Dřevo rodu tomel je známý eben (to jsem se ke svému překvapení dozvěděl až teď při gůglení).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/To­mel