Rokio

O jak moc je náročnější vyšší odborná škola oproti střední odborné škole?

Předpokládejme, že se jedná o stejný obor, nebo podobný.

A které zde jsou odlišnosti a jak moc velkou váhu má titul diplomovaný specialista?

Nejlepší odpověď
da ny

Jak na které škole, v závislosti na oboru.
Je to náhrada za dřívější pomaturitní 2 leté vzdělávání
(tzv. nástavby).
Studium VOŠ je 3 leté, po maturitní. Součástí absolutoria
je absolventská práce a její obhajoba, zkoušky z cizího jazyka
(i 2) a odborných předmětů.
Na VOŠ při zdravotnických SŠ to je asi takto:
Některé obory žáci SŠ absolvují, jako asistenti, zakončeno maturitou. Stejný obor může být studijním programem pro VOŠ.
Náplň/náročnost takového studia a praxe je téměř shodná
Zakončeno absolutoriem (viz. výše). Absolvent je diplomovaný specialista/tka., Dis. Uchazeči na toto studium mohou být maturanti
(asistenti) ze stejného oboru sš. Případně po maturitě absolventi
jakékoliv SŠ, po zvládnutí přijímacích zkoušek (většinou).

Jiné obory ve zdravotnictví lze studovat pouze na VOŠ. Střední škola je nenabízí (neprodukuje asistenty).
/Mnohé, stejné obory je možné studovat náročněji/podrob­něji v bakalářském programu na fakultách VŠ./

Podobně je to na školách pedagogického nebo ekonomického směru aj..

Další odpovědi
Drap

Pro někoho náročnější pro jiného ne. Dis nepovažuji za titul , ale spíše jako doklat toho, že nositel někam chodil o rok či dva déle.

autacek

Zhruba tak o jeden vzdělávací stupeň.

Dochy

Neexistují hloupé otázky a nikdo není hlupák, pokud se nepřestane ptát. – Steinmetz Charles Proteus

Ne že by mně Rokiovi víceméně opakované otázky někdy neštvaly, ale Edisone, některé Tvé odpovědi je překonávají.