O co si mám v práci požádat, když potřebuji volno na vyřízení některých důležitých věcí?

Dobrý den, nevíte o co si mám v práci požádat, když potřebuji volno na pohovor do jiné firmy, v pracovní době? Teď na pohovor nepůjdu, ale možná, že časem, a chci mít jasno.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Asi nejschůdnější je si vzít dovolenou (požádat o ni předem)
nebo se dohodnout se zaměstnavatelem o napracování předem
a následném volnu.

Čerpání dovolené ale určuje zaměstnavatel, takže se
nedá vždy spolehnout na to, že dovolenou poskytne.

Lze požádat i o neplacené volno, ale ani tomu zaměstnavatel nemusí vyhovět.

Já jsem podobné věci řešila napracováním předem, nikdy se mi
nestalo, že by zaměstnavatel s takovým návrhem nesouhlasil.

Další odpovědi:

Stříbrný

Vše se dá domluvit jak se zaměstnavatelem, tak s druhou stranou. Dohodni si termín, spočítej si, jak dlouho ti to bude trvat a podle toho se zařiď. Můžeš si třeba vyměnit směnu, vzít volno, dovolenou, nahradit si to, nebo vzít osobní volno. Záleží na konkrétní situaci, kterou máte v podniku, kde pracuješ, nastavenou. Pokud pracuješ déle než tři měsíce, už máš nárok na dovolenou, pokud jsi tam pár týdnů a už hledáš, kde nechal tesař díru a myslíš si, že jinde je tráva zelenější, budeš za chvíli ve stejné situaci.

Bronzový

Zaměstnanec má nárok na pracovní volno v případech vyjmenovaných v Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. (viz odkaz). Na hledání nového zaměstnání to je pouze pokud už je ve výpovědi nebo se jeho místo ruší z organizačních důvodů.
Jindy bych to asi řešil čerpáním dovolené. Koneckonců stávající zaměstnavatel nemusí vědět, že něco hledáte, ne? Už jen z toho důvodu, že to nemusí vyjít ...

Zdroj: https://www.zakonyprolidi.cz/c s/2006-590

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2992
Zlatý Drap 2006
Zlatý quentos 1308
Zlatý ivzez 1154
Zlatý led 683
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 617
Zlatý marci1 611
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.