Kepler

O co nejcennějšího jste kdy přišli v paměti PC?

Já tedy o nic důležitého, jen o několikaleté archivy typu foto, hudba, filmy. To všechno díky vyděračskému viru, který mi to znepřístupnil a chce za to nedůchodcovské prachy, blbec. Jaký je nejefektivnější a nejlevnější a hlavně spolehlivý způsob zálohování dat? Dejme tomu maximálně v řádu stovek GB.

Od nejdůležitějších dokumentů nikdy neexistují záložní kopie.“ — Murphyho zákony

Odpovědi
miroslav.bk

Dalsi disk v PC, externi disk, pripadne domaci NAS – tam je mozne nastavit i automaticke zalohy, ale cenove vychazi nejdrazsi.

Roman71

Keplere, mám tady gigabitový router, který umí i FTP přístup. Stačí do něj přes USB napojit externí ECO disk a máš FTP server jako vymalovaný.
Potom stačí nastavit v systému zálohování dat na FTP a můžeš klidně spát.

K otázce: Přišel jsem o rozdělanou práci (webové stránky) prostým formátováním disku. Byla přeházena písmena disků a já si toho nevšiml. Chybami se člověk učí (praví jedno moudré přísloví).

Petr1491

Ideální je záloha na 2 nezávislé zdroje. Asi bych volil nějaký cloud a externí disk. Nejhorší je asi ztrati fotografie rodiny, které už prostě nikdy nevrátíš, proto si je nechávám jednou za rok tisknout, abych je měl fyzicky :) To jsou asi pro mě ta nejdůležitější data :)