pusinka50

O co jde stávkujícím lidem na Ukrajině? Nesledovala jsem poslední dny zprávy. Čí je to boj proti komu? Stačí stručně…

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

já ti garantuju že polovina ani neví proč stávkují......ale obecně: každý stávkuje za svojí pravdu ovšem že je pravda někde uprostřed jim dojde pozdě ))

Další odpovědi
petra15

Stavkujici chteji do EU, a stat chce k Rusku.

zjentek

je to boj nenažranosti, chtěj se mít lépe ..a nějakej vybouchanej boxer všem slíbil, že prej to jde ..takhle to začne vždycky, o nic jsi nepřišla :o

suaeda

Určitá část Ukrajiny, zejména její západní část nechce být pod Ruskem. Západní část Ukrajiny nebyla v historii Ruská, ale bylo zde území Rakousko Uherska a hlavně Polska. Krátké období také kus Zakarpatské Rusi patřil Československu. Naopak ta východní část včetně Krymu v minulosti patřila Rusku a chce být součástí nově vznikajícího státního útvaru, který před časem navrhl Putin. Tj. něco jako „společenství států“ Ruska, Běloruska, Ukrajiny a Kazachstánu. Velký problém nyní může nastat, pokud se do konfliktu začnou vměšovat jiné státy, zejména Rusko.

Melkor

Ne všichni demonstrující chtějí do EU ale hlavně nechcou být „pod Ruskem“ chtějí samostatnost… A ti,co chtějí být do EU si jen neuvědomují, že EU je totalitní (socialistická) u­nie…

ptáč

Ropa a plyn je to, o co tam jde. Ne těžba, ale přeprava těchto komodit.
 http://proinves­tory.cz/ukraji­na-o-co-tam-jde

pusinka50

NikkiHeat: No to je sice hezký, ta tvá odpověď, ale mě zajímá skutečný a původní důvod stávky a nejen nějaké tvé všeobecné a v odpovědi nic neříkající dohady