Smackdown

O čem zpívá kapela AC/DC v písni Thunderstruck?

Má to logiku? díky.

Nejlepší odpověď
annas

Hromový úder – nejslavnější skladba AC/DS

Jde o lyrickou skladbu, vyjadřující myšlenky, pocity z nečekané, nepřijemné události.

Mladí bratři AC / DC – kytaristé Angus a Malcolm – napsali tuto píseň. Vychází ze skutečnosti, když Agnus letěl v letadle a to bylo zasažené bleskem a Agnus se pak téměř se zhroutil.
Nic netušili do té doby, než jim to posádka oznámila.

Jako vzpomínku na tuto událost napsal A. lyrickou skladu, melodii hrál na kytaru později s M., ale stále neměli název, když zkoušeli oba tzv. „ kytarový riff,“ Pak přidali něco jako „THUNDER .. AHHHHHH“. Tyto informace jsou jasně uvedeny v brožuře pro album „Razors Edge“.

Nejpravděpodob­nějším důvodem, proč píseň nebyla nazvána " Lightenin (Hrom) nebo "Lightening Struck (Blesky udeřily) , ale Thundern struck , bylo to, že pro slova "THUNDER yeah, yeah, yeah, která se objevila v písni, potřebovaly slovo dvouslabičné,m nikoiv trojslabičné..

Podrobnosti v odkazech

http://www.son­gfacts.com/de­tail.php?id=3458
https://www.ly­ricinterpreta­tions.com/acdc/thun­derstruck

Píseň dává smysl, je to lyrická skladba a vyjadřuje myšlenky člověka, který si uvědomil, co se stalo, že už třeba nemusel žít. Zkrátka byl ze vščeho ohromený.