MonkeyKing

O čem je písnička Hvězda na vrbě?

Jaký skrytý symbolismus této krásné písničky?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=q92obFxcXi­A&ab_channel=SUP­RAPHON

Nejlepší odpověď
annas

Asi tak se vás ptal či ptá učitel v češtině a měli jste sami říct, jak text chápete. Takže důležité je, co říkají slova vám, ne mně. Už jsem uváděla, že jeden básník odpověděl studentům, když se ho ptali, co chtěl vyjádřit svými, verši, že jejich interpretace je možná. Pamatuji sil to od vyučující CJL. Z toho plyne, že interpretace jeou různé, záleží na každém jedinci, znasotech kontextu, symbolů atd.

V písni Jde o symbolický vztah k přírodě. I v noci je krásná, především tehdy, když pokřivenou vrbu ozáří hvězda. Malý chlapec chce hvězdu sundat, není to možné, je to jen výraz touhy po něčem. Hvězda jen ukazuje cestu . Když je temná noc, hvězda zmizí jako by spadla, může se održet ve vodě, vrby rostou u vody. Takže štěstí je třeba hledat na zemi, tedy mezi lidmi.

Jinak hvězda je od pradávna symbolem naděje, zvěstování něčeho nového,. spojením života na Zemi a na nebi. Fyzický život na zemi, když člověk zemře, objeví se na nebi jeho hvězda jako anděl, kerý jeho duši chrání. Už Pythagoras použil 5cípou hvězdu (pentagram) jako symbol, který byl později použit k symbolizaci lidstva. Pět bodů představuje zemi, vítr, oheň, vodu a ducha.

Země je lidstvo,l které stojí nohama na zemi, tedy jeho fyzická stránka, Hvězdy jsou symbolem božství, jsou to andělé, kteří dávají člověku naději, štěstí a vedou člověka po duchovní cestě. Člověkl je přece spojení fyzické i duchovní stránky.

Vyšla jsem ze symbolu hvězdy, o níž se v písní zpívá, takže bych zevšeobecnila, píseň vznikla v 50. letech . letech, takže symbol hvězdy je nadějí na lepší život. Hvězda svítí na cestu, využívali ji i poutníci, takže nebloudili. Hvězda je symbolem dokonalosti, motivace, slávy atd. Dále je možné sdělit své tajemství vrbě, ta jej neprozradí, Podobně jako hvězdybývala vrba symbolem smutku, ale i obnovy a víry ve znovuzrození,

Beru slova, podle významu hvězdy , které ponese štěstí, dává naději na lepší život a zaměřuje se na duchovní stránku života člověka. To vše spíš najde člověk ve vztahu k přírodě, hvězdu nemůže z vrby sundat, ale může ji vidět třeba io padat, to mu nosí štěstí kromě toho, že mu ukazuje cestu.

--

Květiny jsou hvězdami Země, hvězdy jsou květinami vesmíru.
Fabrizio Caramagna

https://musa.new­s/cs/frasi-sulle-stelle-le-citazioni-piu-belle-ed-emozionanti/

.

Další odpovědi
elkon

Romantika.