Lgee

O čem je četba knih u maturity?

Zapamatovani si všech 20 knih do puntiku a posledni tečky nebo o čem je?

Nejlepší odpověď
annas

Vyučující CJL vám to neřekl? Určitě od vás nikdo nebude chtít, abyste znal dílo zpaměti, tedy i poslední tečku.

Je třeba, abyste znal nejen obsah, ale pochopil dílo myšlenkově. zařadil spisovatele a jeho dílo třeba k romantismu a našel znaky, které se v díle objevují.

Tak nějak.

Další odpovědi
Michal47

Je to náročné. Chápu. Ale někteří to využijí na VŠ. Protože tam je důležité rozumět mluvenému slovu nebo psanému textu bezprostředně. Tedy vědět, co za tím slovem nebo textem je. A umět to u zkoušky rozvést.

Např. že je něco „cizí českému cítění a způsobuje to fiasko české renezance“ znamená už odněkud vědět, že to je vymezení vůči Moravě, která zůstala katolická a byla renezanční, zatímco utrakvistické Čechy ještě dlouho ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.