annas

O čase převážně nevážně? Myslíte, že „"čas vždy zvítězí, aniž by se musel stát hrdinou?"napsal Jan Sobotka

1. Hledáním ztraceného času ztrácíte dosud neztracený čas. I když si zapamatujete, kde jste jej ztratili, najdete ho?

Podle St. Minaříka / Jana Sobotky

2. „Nebo čas ukradl zloděj času a schoval? Ale kdo je jeho pravoplatným majitelem?“ Jan Sobotka

3. Neměla by být největší sazba za krádež času? Dá se ale čas opravdu ukrást, protože ho mnozí zabíjejí?

Podle M. Holuba / V. Kubína

4. .„Platí zákon volného času: Čím více máte času, tím méně uděláte?“ Miroslav Holub

Knižní zdroj: Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí. Autor Jan Sobotka
Ostatní: http://www.hup­tych.cz/data/2018/HO­DINKY_s_ohn%CC%8Cos­trojem.pdf

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/hou­rglass-clock-time-deadline-hour-1703330/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vážená annas, protože se Kepler z nějakého důvodu přetvařuje a nechce přejít k tomu důležitému (chápu, že Vám v tom brání kulturnost projevu a vůbec společenské ohledy, na které já tak RÁD víte co ;) :D), musím se toho chca necha chopit já.

Ztracený čas je termín, kterému každý rozumí. Nicméně největší záhada na něm je PROČ se v lidové mluvě označuje jako „projebaný“ (a dalšími přívlastky odkazujícími na kopulační aktivity)?

Ať to beru z jakékoliv stránky, osobně bych nevyměnil ani sekundu času takto strávenou za jakoukoliv jinou. Klidně bych měnil čas strávený spánkem, prací, jídlem či pitím – prostě čímkoliv jiným za tento. A to v takové míře, že bych se významně přiblížil k samotnemu velmistru a světovému guru v tomto odvětví – Keplerovi. (jasně že vím, že Kepler je nedostižná meta, je to jen příklad pro objasnění) ;) :D

Musím souhlasit s tím, že na smrtelné posteli lidé litují ledasčeho co neudělali či co udělali, kdyby více toto a méně tamto, jenže věřím tomu, že NIKDO nelituje či nežehrá na to, že v průběhu života hodně souložil. Nedovedu si představit situaci, kdy umírající lituje: „Kdybych jen tak méně souložil a více pracoval“ nebo „Kdybych netrávil tolik času sexem a více chodil do divadla“ atd. – COKOLIV jiné k litování beru, ale tohle NE! :) Takže znovu opakuji kardinální otázku, která zní:

PROČ se ztracený čas označuje jako čas „projebaný“? :o

Tak a teď jsem zvědav, kdo ZNÁ odpověď! ;)

Další odpovědi
Kepler

Čas neexistuje, je to jen lidský výmysl, aby věděli od kdy do kdy a co za to (J. Werich). Už u vás někdo zaklepal a vešel Čas? Za nejlepší definici času považuju, že je to řetězec příčin a následků. Takto definovaný čas může být vítězem, když zvítězí nad soudržností a funkcí nějaké hmoty, vč. lidského těla. Holt, ta zatracená entropie. Naopak prohrává, když si dějiny člověk, autor pojmu času, vykládá dějiny podle svého svého. Čas může nesouhlasit, protestovat, ale to je asi tak všechno, co může udělat.

Drap

Ano, čs vítězí vždy. I když už tady nejsme, tak čas je tady stále a nakonec vždy vítězí,

1. Asi je to pravda, ale i tak myslím, že hledat starý čas se vyplatí, i když třeba jen ve vzpomínkách a v pocitech které jsme kdysi v daném čase a v dané situaci měli.
2 a 3 Nevím, zda krádež času jde vůbec hodnotit jako krádež, i když nás občas někdo o nějaký čas připraví. Každý jsme stále právoplatným majitelem svého času a je jen na nás, jak s ním naložíme.
4. Bohužel zřejmě toto platí.

Na vše uvedené je třeba hledět s nadhledem a mít stále na mysli, že se dost často jedná o nadsázku.

Kepler

aliene, žádný čas není projebaný, jen ten co je projebaný doma. Všade dobre, tak čo doma?. Vlastně to není o tom, pořád dělat ty směšné pohyby. Víš ty, kolik endorfinů vyplaví jen prostý fakt, když s někým vyjebeš?

aliendrone

No jistě že vím (herdek – jsem přeci ALIENDRONE ;) :D), ale stejně – kdo jiný než ty mi relevantněji potvrdí, že je fakticky bezva s někým vyjebat, ale nějakou vyjebat je MNOHEM LEPŠÍ! ;) :D :D

annas

V archivu je několik otázek na definici času.

I když čas neexistuje, lidé jej „hodnotí“ v různých úslovích – čas jsou peníze, ztracený čas,. ukradený čas, promarněný čas, nemůžeme si jej uložit, schovat atd., proto jsem vložila tuto otázku jako nadsázku.

Když jsem ji dopisovala, a začalo u nás burácet a blýskat se. Proto jsem otázku odeslala, ale nenapsala to, co jsem zmínila výš. jako vždy jsem vypnula PC, ale i připojení modemu.