R.Antik

Nýtový spoj je spoj? Prosím o definici.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Ano, nýtový spoj je spoj.
Jde o spoj pomocí nýtu, tudíž spoj nerozebíratelný.

Další odpovědi
Elekrikář

Je to nerozebíratelný spoj. Nýtovaly se mostní konstrukce. Viz silniční most v Děčíně.

Michal Kole

Nýtové spojení je spojení nerozebiratelné za použití přídavného materiálu – nýtu.

Nýt vypadá jako šroub, ale nemá závit a vloží se do vyvrtané díry mezi dvě spojované materiály, např. desky.

Jedna hlava je už na nýtu z výroby a druhý se vytvoří pro protažení spojovanými materiály, nástrojem zvaným hlavičkář a kladivem.