Kryšpín

Jaký je a jaký byl plat horníků na Ostravsku při budování komunismu v socialismu?

Nýnější výše platů horníků na ostravsku?

Jaký je plat a jaký byl při budování komunismu v socialismu je-li informace správná 7200, tudíž 2× výš než byl průměrný plat, v době budování kapitalismu mají horníci okolo 36000 Kč při průměrné mzdě 33 tisíc mají daleko méně než za rudochů mám dojem že mají nýní lepší podmínky, zabezpečení i kratší pracovní dobu..

Nejvíce vyběhl plat finančníků, pojišťováků, obchodníkům s elektřinou protože uhlí již není tak potřeba, část se vyváží do Německa a Češi přechází na plyn a elektřinu.

Odpovědi
zjentek

O něco málo víc jak zdejší popeláři, okolo průměru mzdy, čili kolem 30.000kč, ale hodně záleží na přesčasech, někdy si v te ďuře od rana do večera.

No estli nam tu bude zas tak buchat ten metan pod řiťama, tak ty tabulky platů včil polezou hodně nahoru!

dubraro

Za mého mládí byl plat horníků 3–4× vyšší, než byly běžné platy. Dnes je sotva průměrný a namáhavosti a rizikovosti té práce naprosto neodpovídající.

autacek

To nevím, ale až budou důchodci brečet, že se jim zdražilo uhlí a smutně koukat, jestli by jim nedal Babiš 75 procentní slevu, tak ať si uvědomí, že mají na rukou těch obětí sami svoji krev.